Графіки відключень змінили: Укренерго сьогодні вводить нові режими – сидіти без світла будемо довше

Україна

В Україні продовжили дію обмежень електрики на всій території країни з 14:00 до 23:00. Через несприятливі погодні умови 51 населений пункт у 5 областях залишається без електроенергії. Очікується імпорт із 5 країн. Про це повідомляє пресслужба Укренерго.

Так, термін застосування графіків погодинних відключень продовжено по всій території України з 14:00 до 23:00. Це викликано збільшенням споживання за умов спеки без істотної економії. Українські електростанції через масштабні пошкодження не в змозі забезпечити достатню кількість електроенергії. Для усунення цього дефіциту в енергосистемі використовується імпорт та аварійна допомога з Європи.

Однак через масштабність пошкоджень ці заходи є недостатніми для відновлення балансу. У зв'язку із цим Диспетчерський центр «Укренерго» змушений застосовувати обмеження споживання для промислових та домашніх споживачів.

У Харківській області через технічні проблеми в магістральній мережі було здійснено аварійне відключення електроенергії з 15:15 до 17:15. На всій території України також застосовувалися графіки погодинних відключень із 16:00 до 22:00.

Вчора з енергосистеми Польщі на запит «Укренерго» було активовано аварійне постачання електроенергії в Україну з 22:00 до 23:00. З Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови тривали імпортні постачання, із загальним обсягом 27 865 МВт*год та максимальною потужністю до 1 636 МВт в окремий годинник. Експорту не було.

Через несприятливу погоду на ранок залишаються знеструмлені 51 населений пункт у Київській, Кіровоградській, Сумській, Черкаській та Чернігівській областях. Ще 462 населені пункти залишаються без електроенергії з інших причин. Також через бойові дії продовжують з'являтися нові випадки знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Полтавській, Харківській та Херсонській областях.

Раніше портал “Стіна” повідомляв, що українців попередили про погіршення ситуації зі світлом – буде відключено на 10 годину.

Рейтинг статті