Путін перевершив Хрущова та Брежнєва в масштабі репресій

Блоги

Путін перевершив Хрущова і Брежнєва в масштабі репресій — лише за свій четвертий термін він переслідував не менше 116 тис. осіб, передає Телеграм-проект. “Проект”.

Нове дослідження “Проект” присвятив Олексію Навальному.

“Його загибель ще раз порушує питання про те, чому в Росії не проходять масові протести проти злочинів нинішнього режиму. Одна з відповідей на це питання криється в масштабі репресій, які проводять влада”, – йдеться у повідомленні.

У ході дослідження було вивчено кримінальні та адміністративні справи, які надійшли до судів у 2018-2023 рр., тобто протягом усього четвертого терміну Путіна. З'ясувалося, що 116 тис. осіб, які зазнали тих чи інших форм переслідування, — це ще найконсервативніша оцінка.

Кримінальне переслідування за основними статтями, які правозахисники вважають репресивними (екстремізм, виправдання тероризму, фейки, дискредитація армії), зазнали 5613 осіб. Якщо додати до цього ще й тих, хто відмовився воювати в Україні, а також звинувачених у держзраді, шпигунстві тощо, то вийде цифра у 11442 репресованих.

Обидва ці числа вищі, ніж кількість репресованих у післясталінському СРСР, коли людей судили за ст. 70 («Антирадянська агітація») і 190 («Поширення свідомо хибних вигадок, що ганьблять радянський державний та суспільний устрій»). Наприклад, з 1956 по 1961 рік (ми взяли також шестирічний період) за ними засудили 4883 особи. А за всі наступні роки аж до перебудови (з 1962 по 1985 рік) засудили ще 3234 особи.

Втім, більшу кількість людей за радянських часів піддавали так званому «профілактуванню» (чекісти ставили їх на облік і виносили попередження) — через цей захід у 1967–1974 роках. пройшли понад 120 тис. осіб. Сьогодні немає статистики людей, які опинилися в зоні уваги силових органів. Але можна порахувати кількість оштрафованих за висловлювання та участь у мітингах — таких за шість років виявилося близько 105 тис. Тобто порядок знову можна порівняти з радянським. І це без урахування великої кількості людей, які в останній рік були видавлені з країни, втратили місця роботи та навчання.

Число 116 тис. (11,4 тис. обвинувачених за кримінальними статтями та 105 тис. оштрафованих), ймовірно, далеко не повне. Якщо вважати, що репресії — це не лише переслідування політичних активістів, а й просто необґрунтовані звинувачення на адресу випадкових людей, необхідно враховувати й інші статті. Наприклад, після закінчення ковідних обмежень влада оштрафувала 159 тис. осіб за недотримання карантинних заходів. А майже 600 тис. осіб було оштрафовано за непокору вимогам силовиків.

Нагадаємо, заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв в інтерв'ю російським ЗМІ не виключив, що для досягнення цілей так званої “СВО” доведеться дійти до Києва. Так він відповів на запитання, які межі СВО, чи мають російські війська дійти до Києва чи Львова, а також чи залишиться взагалі якась частина України як легітимна держава.

Медведєв заявив, що «ждунів із нових регіонів треба відправляти на перевиховання до сибірських таборів”, а “київський режим має бути знищений”.

Рейтинг статті