“Прощення – одна з найважчих речей”: Папа Римський закликав українську молодь пробачити своїх ворогів

Різне

Папа Римський Франциск на зустрічі з українською молоддю закликав до прощення ворогів, любові до своєї батьківщини та відкидання війни. За його словами, прощення – одна з найважчих речей, яка нелегко дається навіть понтифіку.

Як повідомляє пресслужба Ватикану, у суботу, 1 лютого Франциск взяв участь у відеоконференції з 250 юними українцями з Києва та різних міст Європи та Америки. Відповідаючи на їхні запитання, він закликав їх прощати, незважаючи на труднощі, з якими вони стикаються, оскільки їхня країна продовжує спустошуватися війною.

Зокрема, 35-річна Тетяна, яка живе в Чикаго, США, наголосила на тяжкому становищі дітей, які втекли від “lродів сьогоднішнього дня”.

“Як ми можемо прощати і навчати дітей прощати, коли війна залишає глибокі рани в наших серцях?” – запитала вона.

"Прощення – одна з найважчих речей": Папа Римський закликав українську молодь пробачити своїх ворогів

Папа Франциск визнав виклик, йдеться у статті Ватикану.

“Прощення – одна з найважчих речей. Це важко всім, навіть мені.Але мені допомагає ця думка: я маю пробачати, як і я був прощений.Кожен із нас має пам'ятати, як ми були прощені. Мистецтво прощення нелегке, але ми маємо продовжувати рухатися вперед і завжди прощати”, – відповів він.

Спілкуючися з молодими людьми, Франциск закликав їх протистояти інстинкту “відповідати на удар іншим ударом”.

Він також говорив про важливість любові до своєї Батьківщини, згадуючи приклад українського військового Олександра, який вирушив на передову з маленьким Євангелієм у кишені.

Піднявши чотки солдата, він сказав: “Для мене це реліквія молодої людини, яка віддала своє життя за мир. Я зберігаю їх на своєму столі та молюся з ними щодня. Пам'ятайте героїв, які віддали своє життя за вашу країну. Український народ страждає. Давайте розплющимо очі та побачимо, що робить війна!” – сказав він.

"Прощення – одна з найважчих речей": Папа Римський закликав українську молодь пробачити своїх ворогів

Захід організували апостольський нунцій Вісвальдас Кульбокас та голова УГКЦ архієпископ Святослав Шевчук.

Зустріч, яку Шевчук описав як “першу в історії зустріч Папи Римського та молодих українців”, відбулася в соборі Воскресіння Христового в Києві.

Іліана Добра, 21-річна вчителька з Ужгорода, запитала Франциска, чи варто вмирати за свою країну: “Як ми можемо живити нашу віру у захист життя, коли саме життя знецінюється у всьому світі?”

Папа відповів: “Сьогодні життя знецінюється. Гроші та військові посади мають більше значення, ніж саме людське життя. Війна завжди руйнує. Ліки – діалог: завжди, між собою, навіть з тими, хто нам протистоїть. Будь ласка, ніколи не втомлюйтеся від діалогу. Світ будується через діалог. Щоправда, іноді діалог неможливий через впертість деяких, але ми завжди маємо докладати зусиль”.

Анастасії, українській біженці у Варшаві, яка запитала, як зберегти віру серед страждань, Папа відповів, що “ностальгія за батьківщиною – це сила”.

“Українці за кордоном, будь ласка, не втрачайте тугу за своєю країною. Іноді ностальгія болісна, але вона змушує нас рухатися вперед”. Побачивши її посмішку через екран, він додав: “Думайте про свою батьківщину та посміхайтеся їй”.

Він також закликав українців бути патріотами.

“У кожної молодої людини є місія. У важкі часи молоді люди повинні нести вперед “дух батьківщини”. Ваша батьківщина поранена війною, але любіть її. Любити свою батьківщину – це чудово”, – сказав Папа.

Франциск завершив виступ посланням про стійкість: “Ми всі робили помилки, але коли хтось падає, він має встати і продовжувати рухатися вперед. Не бійтеся! Ризикуйте, а якщо ви впали, не залишайтеся на місці”.

Після виконання духовного гімну України та перед тим, як дати своє благословення, понтифік звернувся до українців з останнім проханням:

“Будь ласка, не забувайте ваших молодих героїв, таких як Олександр– тих, хто віддав своє життя за свою країну”.

Рейтинг статті