Про це знають далеко не всі: як українцям нараховують пенсію – формула

Про це знають далеко не всі: як українцям нараховують пенсію – формула Україна

В Україні пенсії вважають за єдиною формулою для абсолютної більшості. При цьому їх розмір згодом застаріває, а формула не дозволяє отримувати на заслуженому відпочинку значний відсоток від зарплати, пише obozrevatel .

Українець, який зараз виходить на пенсію, матиме показник середньої зарплати по країні за три останні роки. Наразі це 13,5 тис. грн, і від цієї цифри залежить розмір пенсії. Однак через 10 років середній розмір зарплати може бути в рази вищим. Тому пенсіонер, який із середньою зарплатою та 35 роками стажу, який виходив на пенсію 10 років тому, ймовірно, отримає значно меншу пенсію, ніж сучасний пенсіонер, який має такий самий стаж та середню зарплату.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/pro-tse-znayut-daleko-ne-vsi-yak-ukraintsyam-narahovuyut-pensiyu-formula/
© Сила Слова

Середня зарплата за три минулі роки × співвідношення власної зарплати до середньої × стаж у роках × 1%

Як очевидно з цієї формули, українці на пенсії можуть претендувати лише на 1% розрахункового заробітку за кожен відпрацьований рік. І якщо офіційно українець заробляє менше за середню, то і на пенсії може претендувати лише на невелику виплату.

Для того, щоб отримувати пенсію 20 тис. грн зі стажем 35 років, розмір зарплати має бути в 4,2 рази вищим за середню. На сьогодні це близько 65 тис. грн. Щоб отримувати пенсію у розмірі 10 тис. грн, розмір зарплати за стажу у 35 років має бути на рівні 32 519 грн.

Із зарплатою 15 тис. грн можна розраховувати на пенсію 4228,2 грн. З таким же стажем та зарплатою 10 тис. грн пенсія буде на рівні 3314 грн. Із зарплатою вдвічі вищою за середню (це понад 33 тис. грн, за даними Пенсійного фонду) можна отримати пенсію 9491,5 грн. Відповідно до нормативів Міжнародної організації праці, достатньою вважається пенсія, розмір якої становить 40% звичного заробітку. Україні, на жаль, до цього далеко.

Рейтинг статті