У МВФ розповіли, як Україна перейде на євро і коли це буде
Коли Україна повністю перейде на євро
“Просто адаптуйте свою правову систему та будьте частиною клубу. Введення євро є юридичним зобов’язанням, за винятком країн, які отримали юридичну клаузулу при вступі до ЄС (наприклад, Данія)”, – сказав виконавчий директор МВФ та ексглава Банку Литви Вітас Василяускас.
Він також наголосив, що вибір монетарної політики є суто внутрішнім рішенням, суверенним рішенням, “оскільки ми бачимо, що не всі країни – члени ЄС також є членами єврозони”.
За його словами, у разі Литви запровадження євро з 2015 року було стратегічним рішенням та метою.
“Питання полягало в тому, коли. Наша готовність як країни має відповідати критеріям. У разі Литви Банк Литви опублікував звіт, де були наведені плюси та мінуси переходу на євро. Це було дуже корисно в обговореннях з особами, бізнес-асоціаціями та суспільством, що приймають рішення, в цілому”, — додав ексглава Банку.
Раніше заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук заявив, що Україна у процесі вступу до ЄС візьме на себе зобов’язання перейти на євро.
Однак, за його словами, це дуже далекий шлях для нас. “Я думаю, що 10-15 років – це точно не той термін, за який ми встигнемо підготувати себе для того, щоб відповідати всім критеріям, які потрібні для переходу на євро”, – сказав він.
На його думку, за 10-15 років в Україні оцінюватимуть: “по-перше, наскільки ми готові, по-друге, наскільки нам це потрібно”.