Папуги Крамера успішно зимують у Чернівцях, прижилися в парках Жовтневому та Шевченка, їх вже більше десяти. Пернатих сфотографувала чернівчанка Наталка Олійник. Світлиною птахів вона поділилася на своїй фейсбук-сторінці, передають Патріоти України.
Своє фото вона підписала так: “м. Чернівці -14”. Папуги Крамера оселилися у Чернівцях у парку Жовтневому кілька років тому. Вони тут прижилися і навіть вивели пташенят. Помітили їх також і у парку Шевченка. Зараз їх вже більше 10.
У коментарі molbuk.ua фахівець із орнітології та охорони природи, кандидат біологічних наук Ігор Скільський пояснив, що у парку люди постійно їх чимось підгодовують, тому їжу знайти восени чи взимку зможуть.
Через зміну клімату, за його словами, ці птахи скоро стануть такими ж звичними для місцевих, як голуби чи горобці. Так уже є у містах Західної Європи. “У Лондоні чи Брюсселі папуги Крамера досягнули такої чисельності, що місцева влада не знає, що з ними робити, – каже орнітолог. – А тепер ці папуги оселилися вже і в наших краях. Очевидно, на це вплинуло потепління. Зими легкі, м’які. У лютому – 16 градусів тепла. Коли таке було раніше?”, – каже він.
Два роки тому цих пташок зафіксували в громадській організації “Офіс незалежних екологів”.
Що відомо про папуг Крамера
Папуга Крамера (Psittacula krameri), або кільчастий папуга, родом з Африки та Індії, відомий яскравим оперенням і довгим хвостом. Він добре адаптується до життя в неволі та містах і живе до 25 років. Цей вид поширився в багатьох країнах світу, включно з Великою Британією, Францією, Нідерландами, США та ОАЕ.
В Україні кільчастих папуг помічали у Києві, Львові, Ужгороді, Пирятині та Чернівцях. Вони легко пристосовуються до міського середовища, використовуючи дерева та будівлі для гніздування. Ці угруповання сформувались із особин, які втекли з неволі. Це один із видів папуг, яких часто утримують в неволі.
Папуги Крамера харчуються фруктами, горіхами, насінням і квітами. У містах вони можуть пристосовуватися до їжі, яку залишають люди. У неволі кільчасті папуги їдять різноманітну їжу, їх можна годувати фруктами, овочами, насінням і навіть невеликою кількістю вареного м’яса для отримання білка.
Це також соціальні птахи, які часто утворюють великі зграї. Їхні дзвінкі голоси легко відрізнити.
Завдяки своїй стійкості до різних умов папуги Крамера легко пристосовуються до різних кліматичних зон, включаючи міста з м’якими зимами.
Популяція папуг Крамера зростає у світі, але їхній вплив може бути неоднозначним. Позитив у тому, що вони сприяють біорізноманіттю та викликають у людей зацікавленість до природи. Однак негатив теж присутній, адже вони можуть витісняти місцеві види птахів, зокрема через конкуренцію за їжу та місця гніздування. Крім цього, в регіонах, де їх дуже багато, на папуг скаржаться фермери, в яких вони цілими зграями поїдають різні плоди з полів.
