Попеpедьте рідних та знaйомих! Не рoбіть цього, в жoдному pазі

Різне

Лебеді помирають від хліба: уже загинуло два молодих птаха.

Лебедями не лише милуються, а й годують. Найчастіше пригощають хлібом, що категорично заборонено! 🚫

Днями у нашому місті загинуло двоє молодих лебедів.

Експертиза показала, що причини – «закупорювання шлунку вмістимим з піском, камінням та хлібом, що спричинило атонію шлунку та кишечнику (розпирання) з подальшим виснаженням організму до моменту загибелі».

❗️ Хліб — це шкідлива нездорова їжа для диких водоплавних птахів, яка може призводити до серйозних проблем зі здоров’ям.

Білий хліб не має, по суті, жодної поживної цінності — власне, окрім калорій.

Якщо годувати птахів хлібом, їм стає складно їсти іншу їжу, через що вони не доотримують поживні речовини, хворіють та гинуть.

Також це послаблює їхні інстинкти шукати їжу. Звісно, дуже мило годувати птахів ледь не з рук, але це — дикі істоти, які мають самотужки дбати про себе.

Особливо погано, коли до постійного підгодовування звикають молоді особини, які вже не зможуть в дорослому віці адаптуватись до життя без допомоги людини.

Хліб, який птахи не з’їдають, кисне та гниє, що шкодить водоймі: це прискорює ріст бактерій та водоростей, які виділяють токсини, шкідливі для популяції риб, а також створюють сморід.

Найголовніше, що потрібно водоплавному птаху для виживання взимку – це незамерзла ділянка річки або ставка.

Саме у воді птахи знаходять собі їжу. Якщо птах не може прогодуватись на обраній водоймі, він летить далі, поки не знайде собі відповідне місце.

Фахівці кажуть: лебеді – дикі птахи і їжу можуть добути для себе самі. Підгодовувати пернатих потрібно лише за сильних морозів, коли водойма покривається кригою і птахи не можуть пірнути за поживою.

У таких випадках їм можна дати зерно злаків, гарбузове насіння, кукурудзу або висівки. Корисними будуть і дрібно нарізані овочі (сирі або варені, але без додавання солі), наприклад, морква, капуста або кормовий буряк.

Бережіть цих прекрасних птахів, і вони будуть й надалі взимку радувати вас та нагадуватимуть, що весна вже близько!

КУ «Славутська рятувальна станція».

Джерело

Рейтинг статті