Бабусі — найкращі, це навіть не обговорюється. У кого з нас немає заповітних спогадів про те, як ми стояли поряд з коханою бабулею і спостерігали її чари на кухні? А всі ці запахи, а передчуття вечері… Проте якщо ваша бабуся чудово готувала, це не означає, що все, що вона говорила про кулінарію, було правильним. Насправді велика ймовірність того, що крім хороших порад, ваша бабуся передала вам кілька помилкових кулінарних міфів. Їх ми зараз і розвіємо, інформує Ukr.Media.

“Ніколи не мийте гриби”

Це маленькі смачні губки, що вбирають олію, маринад або іншу рідину, в якій ви їх готуєте. Виходячи з цього, загальноприйнята мудрість говорить, що гриби не слід мити водою, тому що вони вберуть дуже багато рідини і стануть м'якими. Проте проблема з цією порадою полягає в тому, що гриби справді брудні.

Заради справедливості, пісок, який ви знайдете на комерційно вирощених грибах, — це стерилізований торф'яний мох, який не завдасть вам шкоди, але все одно буде неапетитним. А якщо ви купите лісові гриби, то вони будуть покриті брудом і ще невідомо чим, звідки вони були б зібрані. Більше того, традиційні методи очищення грибів, такі як протирання рушником або щіткою, займають цілу вічність і ніколи не працюють так добре, як хотілося б. Тож сміливо промивайте гриби.

“Сухі бобові треба замочувати”

Майже кожен рецепт приготування сушених бобів починається з їхнього замочування на ніч. Передбачається, що це допоможе квасолі правильно зваритися та зменшить кхм, метеоризм, який вона викликає. На щастя для нас, замочування бобових абсолютно необов'язкове. Наприклад, вчені виявили, що незамочена квасоля готується лише на 10 хвилин довше, ніж замочена.

А як щодо ймовірної користі замочування бобів для шлунково-кишкового тракту? Потрібно просто їсти їх більше та частіше. Дослідження показують, що приблизно через місяць регулярного вживання бобових більшість людей звикають і перестають страждати від газів.

“Сіль робить яєчню твердою”

Багато шеф-кухарів стверджують, що солити яєчню слід лише після того, як вона буде повністю готова. Навіть Гордон Рамзі повторює цей «факт» у своєму улюбленому рецепті яєчні. Цей міф має інтуїтивний сенс, тому що сіль викликає денатурацію білків та змінює їхній склад.

Проте експерименти показали, що попереднє соління яєчні практично не впливає на її готову текстуру, а, можливо, навіть робить її трохи м'якшою і пишнішою, ніж яйця, які солять після приготування. Вчені припустили, що сіль могла діяти як бар'єр, який не дозволяв яєчним білкам занадто щільно з'єднуватися та ставати жорсткими. Реальний спосіб завжди отримувати м'який кремовий омлет — готувати його на повільному вогні і не пересмажувати. Яйця, що пролежали на гарячій сковороді надто довго, завжди будуть гумовими.

“Промийте зварені макарони, щоб видалити надлишки крохмалю”

Ну так. Це було актуально для радянських макаронів зразка піввікової давності. Але паста, яку ми їмо зараз, виготовляється за іншими технологіями, тому мити її не потрібно. Ще одна жахлива помилка? Промивати локшину під холодною водою після того, як злили воду. Це нібито змиває поверхневий крохмаль із локшини та запобігає її прилипання один до одного. На жаль, це також перешкоджає прилипання до неї решти, включаючи соус. Промиті макарони вперто відштовхують начинку!

Крохмальні залишки на зовнішній стороні вареної пасти діють як клей, який приклеює соус до локшини. Якщо кинути соус та макарони разом, соус (в ньому все одно є жир) стане бар'єром, який не дозволить локшині злипнутися. Крім того, додатковий крохмаль надає макаронам більш кремову та розкішну текстуру.

“Щоб правильно зварити пасту, потрібно багато окропу”

Кухарі минулого століття стверджували, що макарони потрібно варити у величезному казані з водою і вода повинна бути повністю киплячою. Якщо ви не прислухаєтеся до цих порад, вашим покаранням стане огидна маса зліплених, нерівномірно зварених макаронів.

Виявилося, що ідеальні макарони можна зварити у невеликій каструлі з достатньою кількістю води, щоб покрити локшину. Більше того, можна покласти пасту в каструлю з окропом, накрити кришкою і вимкнути конфорку, щоб залишкове тепло зварило локшину!