Поки ми спали! Радісна звістка – у Зеленського не змовчали: після Німеччини. Перемога – потужна підтримка!

Різне

Глава МЗС України Дмитро Кулеба прокоментував положення угоди нової німецької коаліції, які стосуються України та Росії.

Кулеба заявив, що позитивно оцінює ті частини коаліційної угоди, які присвячені Україні і Росії.

“Дуже чіткі формулювання щодо Росії”, – про це він говорив 25 листопада на брифінгу в Києві.

Також він підкреслив, що не очікує жодних радикальних змін чи коригування у німецькій зовнішній політиці щодо України.

“Ми не очікуємо жодних радикальних змін чи коригування у німецькій зовнішній політиці щодо України, і власне коаліційна угода це підтверджує. Там написано, що Німеччина підтримуватиме територіальну цілісність України. І дуже важливо, ми багато працювали з німецькими партнерами над тим, щоб у тексті коаліційної угоди підтвердилася підтримка євроінтеграційних прагнень України”, – сказав Кулеба.

Нагадаємо, у тексті угоди йдеться: “ми працюватимемо спільно з ЄС та його державами-членами над подальшим розвитком “Східного партнерства”. Такі держави, як Україна, Молдова і Грузія, котрі прагнуть членства в ЄС, повинні отримати змогу наближатися (до цього) шляхом послідовних реформ у сфері верховенства права та ринкової економіки”.

Також зазначається що німецький уряд продовжуватимемо допомагати Україні у відновленні повної територіальної цілісності та суверенітету.

“Ми прагнемо поглибити енергетичне партнерство з Україною, маючи великі амбіції у сферах відновлюваної енергії, виробництва “зеленого” водню, енергоефективності та скорочення викидів CO2″, – йдеться у документі.

“Що стосується питання зброї, то наша позиція залишається незмінною. Ми не бачимо перешкод для постачання зброї і зміцнення обороноздатності України з будь-якою державою світу. Немає жодних правових, політичних чи моральних обмежень для цього. Будемо спілкуватися з новим німецьким урядом і про це”, – сказав Кулеба.

Водночас глава МЗС зазначив, що стримано оцінює деякі частини коаліційної угоди трьох німецьких партій.

“Позитивно оцінюю ті частини коаліційної угоди, які присвячені Україні і Росії. Дуже чіткі формулювання щодо Російської Федерації. Стримано оцінюю частину, присвячену геополітичним енергетичним проектам, які реалізуються у Європі”, – сказав Кулеба.

За словами Кулеби, Україна хотіла б бачити чіткішу і принциповішу позицію щодо “Північного потоку-2”. Як повідомлялося, проєкт не згаданий в угоді.

“Але ми розуміємо, що коаліційна угода – це завжди певний компроміс. Будемо і надалі працювати з німецькими партнерами, з новим урядом Німеччини щодо “Північного потоку-2”, – сказав Кулеба.

На його думку, співпрацю з майбутнім очільником німецького зовнішньополітичного відомства поки рано коментувати.

Також він додав, що буде радий спілкуванню новим очільником МЗС ФРН.

“Що стосується нового міністра, то поки що є лише повідомлення ЗМІ. Думаю, зарано зараз коментувати, як складуться відносини. Але якщо це буде пані Анналена Бербок, то у нас з нею вже був контакт, ми з нею спілкувалися ще в її статусі на посаду кандидата канцлера до виборів. Я буду радий продовжити спілкування і відносини або з нею, або з будь-яким іншим очільником німецького міністерства закордонних справ”, – додав Кулеба.

Нагадаємо, 24 листопада Соціал-демократична партія Німеччини (СДПГ), партії “Союз-90″/”зелені” та Вільна демократична партія представили коаліційну угоду.

В угоді зазначається, що новий уряд підтримуватиме рух України до членства в Європейському Союзі. Також Німеччина має намір поглибити енергетичне партнерство з Україною, зокрема у галузях відновлювальних джерел енергії, виробництва водню. Кандидатом на посаду канцлера ФРН є Олаф Шольц (СДПГ).

Рейтинг статті