Переломний момент: український генерал повідомив хорошу новину з фронту

Блоги

Україні вдалося рекордно скоротити відставання від Росії серед артилерійських пострілів, при цьому артилерія є одним із ключових знарядь війни з РФ.

Співвідношення артилерійських пострілів між Україною та окупаційною армією Росії на фронті рекордно скоротилося і становить приблизно 1 до 2. Незважаючи на те, що Росія все ще випереджає ЗСУ, загальне співвідношення вдалося скоротити, і воно вже не виглядає таким драматичним на користь Москви.

Про це розповів перший заступник міністра оборони. генерал-лейтенант Іван Гаврилюк в інтерв'юРБК-Україна“.

Він також пояснив, із якими чинниками, на його думку, це пов'язано. Генерал-лейтенант зазначив, що на початку поточного року співвідношення артилерійських пострілів в українських та окупаційних військ становило 1 до 7, 1 до 8 і навіть більше за деякі місяці. Станом на початок літа це співвідношення було 1 до 3. Однак поступово ситуація ставала все кращою, і тепер станом на осінь 2024 це співвідношення становить приблизно 1 до 2.

За словами заступника міністра, свою роль у цьому відіграло вдале завдання ударів Силами оборони по складах з боєприпасами російської армії.

“Росіяни фактично не мають обмежень щодо використання артилерійських боєприпасів. Вони витрачають колосальну кількість снарядів, танків, солдатів. Однак важливу роль відіграє не лише кількісне співвідношення боєприпасів, зокрема артснарядів”.– зазначив Гаврилюк.

Також, на його думку, на результат значно впливає навченість розрахунків, їх бойовий досвід, тактико-технічні характеристики артсистем.

“Західні системи влучніші, далекобійніші. За рахунок цього ми знищуємо цілі, витрачаючи менше снарядів”, – констатував генерал-лейтенант.

За його словами, на сьогоднішній день забезпечення ЗСУ боєприпасами та загалом усіма засобами поразки йде з трьох джерел. Це внутрішнє виробництво зразків озброєння та боєприпасів, а також закупівля щодо імпорту тієї номенклатури, яка не виробляється в Україні або виробляється у недостатній кількості, а також отримання військової допомоги, у тому числі артилерійських снарядів, від країн-партнерів.

Рейтинг статті