“Пацієнт не знатиме, хто розглядає його справу”, – в Україні реформують систему медико-соціальної експертизи.

Блоги

Україна переходить на сучасні стандарти у медичній експертизі: Верховна Рада підтримала законопроект щодо створення цифрової системи.

В Україні розпочнеться масштабна реформа системи медико-соціальної експертизи Її замінять на цифрову модель оцінки стану пацієнтів. Голова Комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький пояснив ключові деталі реформи Про це повідомляє “Судово-юридична газета”.

Верховна Рада 20 листопада прийняла урядовий законопроект No12178, який передбачає ліквідацію застарілої системи МСЕК. На зміну їй прийде інноваційна цифрова платформа, яка забезпечує прозорість та справедливість щодо оцінки стану пацієнтів.

За словами Михайла Радуцького, нова система замінить “медико-соціальну експертизу” на “Оцінку повсякденного функціонування особистості”Усі функції старих МСЕК будуть передані експертним комісіям, які формуються в кластерних та надкластерних установах.

“Пацієнт не знатиме, хто саме розглядає його справу”, – наголосив Радуцький, а лікарі не знатимуть, про якого пацієнта йдеться. Це гарантія об'єктивності та незалежності. Він також додав, що подібна практика успішно застосовується у США, Німеччині та Ізраїлі. Участь у роботі комісій вимагатиме обов'язкової декларації з боку лікарень, а також повної прозорості на всіх етапах.

Реформа обіцяє підвищити довіру до системи оцінки здоров'я, запровадивши світові стандарти та викоренивши застарілі процедури.

Також нагадаємо, що в Україні замість МСЕК створять медичні групи, нова структура стане максимально цифровою.

Одним із ключових ресурсів, що надають інформацію про останні новини України та події в країні, є ДіалогUA. Це цінний ресурс для громадян, які шукають новини України за сьогодні та про свої права та події навколо них.

Рейтинг статті