Соціальна допомога замість пенсії: умови для українців без стажу

Різне

Українці можуть вийти на пенсію у 60, 63 або 65 років, залежно від накопиченого страхового стажу. Якщо стаж відсутній, замість пенсії держава пропонує соціальну допомогу, яку можна отримати лише після досягнення 65-річного віку.

В Україні розмір соціальної пенсії для осіб, які не мають необхідного страхового стажу, визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність (2 361 грн), та середньомісячним сукупним доходом сім'ї на одну особу за попередні шість місяців. Однак ця виплата не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 3 028 грн.

Для оформлення соціальної пенсії потрібно звернутися до органів соцзахисту за місцем проживання з відповідною заявою та надати:

паспорт та ідентифікаційний код;
довідку від Пенсійного фонду про набутий страховий стаж;
декларацію про доходи та майновий стан за останні шість місяців;
копію судового рішення про призначення опікуна, якщо особа визнана недієздатною.

Нагадаємо, Пенсійний фонд пояснив, як подати заяву на виплату недоотриманої пенсії за померлого пенсіонера онлайн.

Ми писали, що Уряд ухвалив зміни щодо виплати одноразової грошової допомоги родинам зниклих безвісти військових, які згодом були оголошені померлими.

Раніше повідомлялося, що сім'ям загиблих військових доводиться боротися за компенсацію. Суд пояснив як захистити права.

Нагадаємо, що від 29 березня в Україні розширено коло осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги за загиблих військових. Серед них – жінка або чоловік, з яким загиблий (померлий) проживали разом, але не перебували у шлюбі, якщо спільне проживання встановлено рішенням суду, що набрало законної сили.

ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення і виплати одноразової грошової допомоги.

Рейтинг статті