ЗСУ "упустили" російська "Мисливець": Forbes оцінили наслідки

Різне

5 жовтня в районі Костянтинівки Донецької області було збито нового російського стелс-БПЛА “Мисливець”. Хоча спочатку передбачалося, що то був Су-25.

Аналітика Forbes Девід Акс пише, що в російській армії таких БПЛА – на пальцях перерахувати, і тепер один з них – або принаймні його уламки – знаходиться в руках України.

“Вони розберуть його до останнього гвинтика і, звичайно, ознайомляться з його багатим внутрішнім вмістом”, – скаржився російський ТГ-канал Fighterbomber.

Як зазначає Акс, поки що неясно, що спричинило падіння безпілотника. На відео збиття БПЛА знято військовий літак, який випустив ракету по “Мисливцеві”, внаслідок чого він звалився на землю. При цьому, пише аналітик, хоча варіант того, що “Мисливець” був збитий українським винищувачем, не можна виключати і варіант, що його збити самі росіяни:

“Якщо “Мисливець” був несправний, росіяни могли віддати перевагу збиттю його, а не ризикувати тим, що він впаде на українську територію практично непошкодженим”.

При цьому є велика ймовірність того, що “Мисливець” зіткнувся з потужними радіоперешкодами, оскільки, швидше за все, безпілотник не має повної автономності і залежить від сталого зв'язку з операторами на землі, пише Акс.

“Це ганебна втрата для пошарпаних російських ВПС, які вже втратили понад 100 бойових літаків, включаючи як мінімум один стелс-винищувач Су-57, через українські гармати, ракети і безпілотники”, – підкреслює він.

Він зазначає, що “Мисливець” теоретично може проникати крізь оборону супротивника та доставляти боєприпаси. Цей БПЛА відноситься до того ж класу, що і китайський безпілотник Tian Ying та розвідувальний БПЛА Lockheed Martin RQ-170 ВПС США.

При цьому, хоча ймовірність того, що “Мисливець” зрештою надійде на озброєння російських ВПС, велика, проте поки що неясно, чи побудувала Росія достатньо “Мисливців”, чи провела достатньо випробувань, щоб повністю оснастити ними фронт.

“Можливо, цей БПЛА все ще перебуває в стадії розробки. Хоча російські ВПС нерідко спрямовують випробувальні літаки до зон бойових дій для збору даних у реальних умовах, втрата рідкісного та дорогого випробувального літака під час бойових випробувань – це величезний провал для розробки”, – підсумовує аналітик.

Рейтинг статті