Підживіть часник ще на етапі посадки, і він “віддячить” величезним урожаєм.
З квітня на городі вже можна садити часник у відкритий ґрунт. Зубчики висаджують на піднятій і добре освітленій ділянці на відстані приблизно 7 см один від одного. Але не поспішайте закопувати матеріал землею. Спочатку прочитайте і запам’ятайте, що покласти в лунку при посадці часнику. Щіпка добрив підвищить урожайність у кілька разів.
Які добрива вносять при посадці часнику
Найважливіше, що варто покласти в лунку при посадці часнику навесні – це дренаж. Дно грядки посипте піском, керамзитом або іншим дренажним матеріалом. Це вбереже часник від затримки води і загнивання коренів, а значить підвищить загальну врожайність.
Одне з найдоступніших і при цьому ефективних добрив для часнику – компост. Це поживне добриво є майже у кожного дачника. Просто насипте жменю компосту навколо кожного зубчика і засипте землею.
Зола – ще одне гарне натуральне добриво. Вона багата на вітаміни та мікроелементи, які “запускають” ріст часнику. Просто посипте кожну грядку кількома жменями попелу.
Деякі дачники використовують для посадки часнику рідкі добрива, якими поливають посаджені грядки. Для цього можна приготувати настій з цибулевого лушпиння – заповніть ним відро на третину і залийте водою. Залиште настоятися на 3 дні й полийте часник.
Крохмаль при посадці часнику корисний для кореневої системи. 2 столових ложки розчиняють у 10 л води і поливають грядки, де був посаджений овоч.
З хімічних препаратів найкращим варіантом, що додавати при посадці часнику, вважаються калійні добрива. Вони стимулюють розвиток ґрунту і роблять головку часнику крупнішою. Якщо ви вирощуєте овоч заради великих зубчиків, а не зелені, то під час посіву можна внести по 15 г на кв. метр сульфату калію, калімагнезії або калійної селітри. При цьому сіль при посадці часнику краще не використовувати, хоча вона багата калієм – можете погіршити якість ґрунту.