Охоронці в супермаркетах порушують права громадян⚠️: коли потрібно звертатися до поліції

Блоги

Охоронці супермаркетів та магазинів, як правило, працюють за наймом через сторонні охоронні компанії та не є представниками самих закладів. Тому вони не мають права вимагати від покупців плату за пошкоджений товар. Якщо охоронці все ж наполягають на цьому, вони порушують закон, і в такому випадку можна звернутися до поліції.

Як пояснюють експерти “Захисту прав споживачів”, покупцям завжди слід звертатися до продавців магазину щодо товарів, оскільки:

  • Товари зі зіпсованою упаковкою не повинні бути в продажу;
  • Наявність таких товарів є відповідальністю магазину, а не покупця.

“Охоронці не мають права визначати, що робити з товаром, оскільки часто не представляють магазин. Якщо вони примушують сплатити за зіпсований товар, це є порушенням багатьох статей Закону України ‘Про захист прав споживачів’. У такому випадку можна звертатися до правоохоронців”, — йдеться в повідомленні.

Як діяти в разі конфлікту

Якщо охоронець наполягає на оплаті за зіпсований товар, покупець має право вимагати перегляд відео з камер спостереження для доказу своєї правоти. Однак, визнають експерти, це не завжди дасть бажаний результат. У такому разі найкраще викликати поліцію.

Відмова приймати гривні певних номіналів у супермаркетах

Касири в українських супермаркетах можуть відмовитися приймати певні купюри та монети, посилаючись на відсутність дрібних грошей для здачі. Однак така поведінка є порушенням законодавства, і покупці мають право звернутися зі скаргою до адміністрації закладу.

Експерти “Захисту прав споживачів” пояснюють, що касири зобов’язані приймати всі номінали банкнот і монет, а також слідкувати за наявністю необхідної суми для здачі.

Особливо наголошується на тому, що вимога певної суми грошей від покупця або примус до обміну великої суми в іншому місці є неприпустимим.

Рейтинг статті