Одразу кілька факторів: Українцям пояснили, чому влітку можливі відключення електрики

Одразу кілька факторів: Українцям пояснили, чому влітку можливі відключення електрики Україна

У літній період в Україні не можна повністю виключати ризики відключень чи обмежень електропостачання. Особливо ризики обмеження постачання електроенергії зростуть у випадку атак Росії на енергооб’єкти і велике навантаження на мережу. Про це заявила директорка з адвокації в енергетичному секторі Вікторія Войціцька в ефірі Київ24, передають Патріоти України.

За її словами, причини таких обмежень можуть бути як технічними, так і пов’язаними з сезонним навантаженням на мережу. Зокрема, в умовах високих температур пікове споживання електроенергії зростає настільки, що система може не витримати. Подібні інциденти вже траплялися минулого року, коли до навантаження додавались ще й ракетні обстріли енергетичної інфраструктури, особливо підстанцій та об’єктів передачі електроенергії.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/odrazu-kilka-faktoriv-ukraintsyam-poyasnyly-chomu-vlitku-mozhlyvi-vidklyuchennya-elektryky/
© Сила Слова

“Тому виключити на 100% сказати, що або відключень, або обмежень з постачанням електроенергії не буде протягом літа, не можна. Маємо з вами пам’ятати, що влітку зазвичай проходять так звані ремонти, це технічне обслуговування нашої атомної станції”, — пояснила експертка.

Як наголосила Войціцька, у літній період традиційно проводиться технічне обслуговування атомних блоків, які працювали з підвищеним навантаженням у зимовий час. Це необхідно для підтримання їхньої безпеки та ефективності.

Водночас, через тимчасове виведення атомних енергоблоків з експлуатації внаслідок ремонтів, може виникнути дефіцит генеруючих потужностей. Особливо ризикованими з цього погляду є липень та серпень. Якщо в ці місяці температура триматиметься на рівні +28…+32°C і вище, то можливе часткове обмеження електропостачання навіть без бойових пошкоджень інфраструктури. Експертка підкреслила, що наразі складно дати точний прогноз, однак енергетики готуються до різних сценаріїв розвитку подій.

Рейтинг статті