На танкерах РФ, що розвалилися, був не тільки мазут: подробиці катастрофи, що насувається.

Різне

Після катастрофи російських танкерів з мазутом було зрозуміло відразу, що лиха для природи не уникнути. Наразі видно, що це вже катастрофа

Така думка в ефірі Громадського радіо висловив декан факультету природничих наук Національного університету “Києво-Могилянська академія”, професор Євген Хлобистов.

У Москві не зізнаються, але, мабуть, у резервуарах танкерів могло бути дизпаливо та домішки, але найбільшу небезпеку для екології становить мазут.

Хлобистов заявив, що зараз залишки нафтопродуктів спостерігають на території від окупованої Керчі до Севастополя та Євпаторії. Мазут пересувається через постійні шторми, а в умовах відсутності вітру та відповідної температури води він міг би осідати на дно:

“Ми, на жаль, не виключаємо, що його можуть побачити навіть мешканці Одеської області. На сьогодні створено міжурядову групу для контактів між Україною, Румунією та Болгарією. З нашого боку її координує міністр охорони навколишнього середовища. Тобто думаю, тут ситуація більш- менш контрольована, хоча проблеми для навколишнього середовища будуть дуже серйозними”.

Він пояснив: проблема в тому, що залишки мазуту у вигляді невеликих згустків поширюються акваторією Чорного моря і потрапляють у шлунки птахів і ссавців, зокрема дельфінів. Те, що викидається на берег, є лише частиною заподіяної шкоди.

“На жаль, РФ не допускає туди ні міжнародних спостерігачів, ні українську сторону. І ми не маємо можливості простежити, відібрати проби, докладно ознайомитися з тим, як саме пляма рухається, яка концентрація нафтопродуктів… Ми перебуваємо в невизначеності…” – пояснив учений.

На його думку, Росія, в якій зараз панує диктаторський режим, навіть не намагатиметься відшкодувати завдані екологічні збитки і не понесе відповідальності за це. Наразі наслідки аварії фіксуються за допомогою супутників знімків, але вони не дають інформації про концентрацію нафтопродуктів, їх кількість тощо.

Рейтинг статті