Родичі загиблих військовослужбовців мають право на отримання одноразової грошової допомоги, розподіл якої регулюється законом. Водночас військовослужбовець може заздалегідь визначити, хто саме та в яких пропорціях отримає ці кошти у разі його загибелі. Для цього необхідно скласти особисте розпорядження. Про це повідомляє Координаційний центр з надання безоплатної правової допомоги, пише sud.ua.
Особисте розпорядження подібне до заповіту, але не стосується майна військовослужбовця.
Кого можна вказати в особистому розпорядженні
Будь-кого, незалежно від родинних чи інших відносин. Однак якщо у військовослужбовця є родина, її члени все одно мають право на частину коштів.
Незалежно від змісту особистого розпорядження право на отримання 50% частки, яка належала б кожному з них, якби не було особистого розпорядження мають:
діти військового
його повнолітні непрацездатні діти
непрацездатна вдова (вдівець)
непрацездатні батьки.
Як залишити особисте розпорядження
Написати його і засвідчити у нотаріуса чи у командира військової частини.
Оригінал зберігатиметься у ТЦК та СП в особовій справі військовослужбовця. Копія — у військовослужбовця.
Всім, кому став відомий зміст особистого розпорядження, заборонено його розголошувати.
Чи можна змінити особисте розпорядження
Змінити — ні. Можна скласти нове. Кожне нове особисте розпорядження скасовує попереднє.
Нагадаємо, що від 29 березня 2024 року в Україні розширено коло осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги за загиблих військових. Серед них – жінка або чоловік, з яким загиблий (померлий) проживали разом, але не перебували у шлюбі, якщо спільне проживання встановлено рішенням суду, що набрало законної сили.