Українцям дали пораду, як залишатися онлайн під час можливих блекаутів
Ворог вже почав активно бити українськими містами “шахедами” і ракетами, тож українцям варто бути готовими до можливих відключень електроенергії. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров дав раду у себе в Telegram-каналі Fedorov, як бути онлайн під час можливих блекаутів.
Українські інтернет-провайдери продовжують переходити на енергоощадні мережі та готуватися до можливих відключень.
Глава Мінцифри розповів, що до мережі з технологією xPON, яка забезпечує інтернет без світла до 72 години, приєдналися 158 тис. нових абонентів.
Федоров радить українцям вже зараз подбати про те, щоб мати енергостійкий інтернет, оскільки це є основою вашої ефективності взимку.
Також українцям роз’яснили, що для цього слід:
- Уточнити у свого провайдера, чи готовий він забезпечити своїх клієнтів інтернетом, коли немає світла і на скільки годин;
- Якщо відповідь клієнта не влаштувала, він може знайти іншого провайдера і під’єднатися до нього;
- Забезпечити Wi-Fi роутер безперебійним харчуванням.
Якщо українець уже під’єднав інтернет, який працює навіть у разі відключення електроенергії, тоді їх просять пройти опитування, скільки часу вони можуть залишатися онлайн у разі можливого блекауту.
Енергоощадні xPON-мережі найбільш стійкі. Якщо ваш провайдер використовує Ethernet-технології, слід переконатися, що під час відключень він зможе загоїти маршрутизатор у вашому будинку.
Мешканцям у багатоквартирному будинку можна спільно купити джерело безперебійного живлення та встановити його, погодивши це з провайдером. Необхідно також придбати павербанк для Wi-Fi-роутера у квартирі.
При цьому під час відключення електроенергії українців закликають намагатись менше використовувати мобільний інтернет, оскільки від навантаження на базові станції мобільного зв’язку залежатиме, як довго вони зможуть автономно працювати.