Цю помилку допускають 95% дачників: чому краще не перекопувати город – відповідь фахівців

Різне

Часто можна почути від дачників і сусідів таку думку, що потрібно перекопувати землю, щоб був гарний врожай – чи дійсно така дія допомагає чи це все вигадки?

Досить часто можна почути від досвідчених городників, що для того, щоб досягти гарного врожаю потрібно регулярно перекопувати ґрунт, але чи дійсно так треба робити чи це все міф, який навʼязують нам інші.

Насправді, таке поширене твердження є неправильним, адже часте перекопування може навпаки нанести шкоду вашому городу. Ґрунт складається з різних шарів, і кожен з них має свою унікальну структуру й мікроклімат. Перекопування землі порушує ці природні шари, і в результаті це призводить до втрати біологічної активності в екосистемі і змінює розподіл корисних мікроорганізмів, які в свою чергу сприяють гарному ґрунту.

Городники розповіли, чому краще не перекопувати ґрунт
Городники розповіли, чому краще не перекопувати ґрунт

Також постійне перекопування городу негативно впливає на його вологість і температуру. Кожен такий процес шкодить землі, особливо влітку, коли вона швидко пересихає, а взимку промерзає. Така дія не лише погіршує умови росту для рослин, а й сприяє ерозії, коли верхній шар грунту втрачає свої поживні властивості і як результат ви отримуєте невеликий врожай. Тоді постає питання, а як покращити родючість землі? У такому випадку потрібно шукати інші методи її обробки, які підуть на користь.

Мульчування – це саме той метод, який прийде вам на поміч. Потрібно накрити землю органічними матеріалами – скошена трава, листя, тирса або перегній, тоді стан ґрунту покращиться, а ви обійдетеся без зайвих витрат.

Городники розповіли, чому краще не перекопувати ґрунт
Городники розповіли, чому краще не перекопувати ґрунт

Шар мульчі зберігає вологу, створює стабільну температуру, а також надає ідеальні умови для розвитку корисних мікроорганізмів. Тому земля не пересихає і гарний врожай вам забезпечено.

Також до мульчування можна додати добрива, але не слід їх закопувати глибоко в землю, буде достатньо час від часу розрулювати поверхню грунту. Деякі добрива можуть навіть слугувати мульчею.

Рейтинг статті