Україна не змінює своєї позиції щодо безпосередніх переговорів з Путіним.
Дедалі більш активно серед українських та західних політиків обговорюється тема закінчення війни в Україні та початку мирних переговорів. Дискусії пожвавішали після заяви новообраного президента США Дональда Трампа про зустріч з кремлівським диктатором.
Європа підтримує позицію України, зокрема чимало європейців претендують на місце за майбутнім переговорним столом.
Детальніше – читайте у матеріалі від ТСН.ua.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія не погодиться на пропозиції щодо перемир’я, які передбачають лише заморожування вступу України до НАТО на 20 років, пише американське видання Fox News.
Зі свого боку, російський диктатор Володимир Путін бере під сумнів легітимність української влади та заявляє, що лише нові вибори можуть створити умови для переговорів. Однак навіть за таких обставин він не готовий поступатися позиціями.
За даними видання, РФ висуває для можливих переговорів про завершення війни проти України такі умови:
- визнання окупованих Росією територій, зокрема Криму;
- юридичні гарантії нейтрального статусу України без перспектив вступу до НАТО;
- скасування західних санкцій;
- припинення будь-якої підтримки України з боку Заходу.
Це може ускладнити пошук компромісів для команди новообраного президента США Дональда Трампа.
Там зауважили, що Кремль продовжує наполягати на власних умовах і його агресивна позиція робить перспективу мирного врегулювання ще більш віддаленою.
Подібні припущення робить видання Bloomberg. Там зазначають, що Путін стає дедалі більш впевненим у своїй перевазі на полі бою в Україні. Тому він має намір досягти своєї мети, щоб Київ ніколи не вступав до НАТО і щоб на його військовий потенціал були накладені обмеження.
“Кремль дотримується позиції, що хоча окремі члени НАТО можуть продовжувати постачання зброї Україні в межах двосторонніх угод про безпеку, ця зброя не повинна використовуватися проти Росії або для захоплення територій”, – повідомило джерело видання, обізнане про підготовку Москви до можливих переговорів.
У виданні також зазначають, що РФ вимагатиме на переговорах збереження принаймні фактичного контролю над майже 20% території України, яка перебуває під окупацією, зокрема Кримський півострів.
Зі свого боку, у Кремлі зробили скандальну заяву щодо майбутніх переговорів. Там заявляють, що 2025 року Україна нібито “взагалі припинить існування”.