Київський «блогер» здійняв справжній галас в мережі через те, що у Львові його не записали на прийом до лікаря, бо він звертався російською.
Чоловік поскаржився у соцмережах, що в Novo Medical Center йому відмовили у записі. За його словами, адміністраторка не змогла зрозуміти російську і попросила перейти на українську мову, щоб нормально оформити запис. У відповідь замість спроби порозумітися блогер почав грубити та обурюватися.
Ситуація швидко перетворилася на скандал, хоча насправді виглядає доволі просто: працівниця клініки попросила спілкуватися державною мовою, щоб коректно виконати свою роботу.
І тут виникає очевидне питання. Яким би «крутим перцем» ти себе не вважав і скільки б мільйонів підписників у тебе не було — якщо ти живеш у країні, то повинен хоча б на базовому рівні знати її мову. Це елементарна повага до людей і до держави.
Уявіть собі подібну ситуацію десь у Німеччині, Франції чи Італії: ви телефонуєте в клініку і наполегливо говорите російською, вимагаючи, щоб вас зрозуміли. Найімовірніше, розмова закінчилася б дуже швидко — на тому кінці просто поклали б слухавку.
P.S. Ми поважаємо кожного громадянина, і якою мовою йому спілкуватися в побуті — його власна справа. Але державну мову варто знати хоча б на елементарному рівні, бо це основа, ґрунт.