Росія вночі завдала ракетних та дронових ударів по об’єктах енергетики, через що без світла залишилися споживачі в Донеччині, Київщині та Одещині. Енергетики вже працюють над відновленням, а деякі регіони сьогодні працюють за графіками погодинних відключень.
В «Укренерго» повідомили: «В кінці минулої та на початку вже поточної доби ворог завдав ракетних і дронових ударів по енергетичних об’єктах у кількох областях. Як наслідок – на ранок є значна кількість знеструмлених споживачів на Донеччині, Київщині та Одещині».
У кожній із постраждалих областей тривають аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше усунути наслідки та повернути світло всім споживачам.
Через наслідки попередніх масованих атак у більшості регіонів України продовжують застосовувати обмеження споживання. До кінця доби діятимуть графіки погодинних відключень обсягом від 2 до 4 черг, із найбільшими обмеженнями у вечірні години. У регіонах із погодинними знеструмленнями також діють графіки обмеження потужності для промислових споживачів та бізнесу.
Споживання електроенергії демонструє зниження: станом на 9:30 14 листопада воно було на 4,8% менше, ніж у цей же час попереднього дня. Причина — ясна погода в більшості областей, що дозволяє ефективно працювати побутовим сонячним станціям і зменшувати навантаження на загальну мережу.
«Враховуючи наслідки російських обстрілів, сьогодні до кінця доби зберігається необхідність ощадливого енергоспоживання. Перенесіть енергоємні процеси на період найбільш ефективної роботи сонячних станцій — з 11:00 до 13:00, або на нічний час», — радять в «Укренерго».
Нагадаємо, Росія в ніч на 14 листопада завдала масованого удару по ряду регіонів України, при цьому основним вектором атаки стала столиця. У Києві після атаки зросла кількість загиблих та поранених.