Сьогодні, 5 лютого, відбувся обмін полоненими, 150 наших захисників повернулися додому. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
Це рядові, сержанти, офіцери ДШВ, ВПС, Сухопутних військ, Нацгвардії, Тероборони, а також поліцейський. Дехто перебував в полоні понад два роки. Але сьогодні, нарешті, вони побачать своїх рідних.
«Сьогодні хороший день для всіх нас. Ми повертаємо з російського полону 150 наших захисників. Це солдати, сержанти, офіцери. Воїни Військово-Морських сил, які потрапили в полон у Маріуполі та Запорізькій області, Повітряних сил, військові Десантно-штурмових та Сухопутних військ, нацгвардійці, прикордонники, тероборонівці, а також поліцейський. Всі вони з різних напрямків фронту, але їх об’єднує спільне: вони боролися за Україну», — розповів президент.
За його словами, Деякі з хлопців перебували в полоні понад два роки.
Цей обмін став шістдесят першим обміном від початку повномасштабної війни.
Раніше повідомлялося, що у мережі поширюється відео, на якому російські окупанти розстрілюють беззбройних українських військовополонених.
Нагадаємо, що двоє українських десантників провели успішну операцію, захопивши у полон одразу 14 російських окупантів. Це стало можливим після дронової атаки та під вогневим прикриттям побратимів.
Також ми писали, що співробітники Департаменту карного розшуку Національної поліції України спільно з СБУ задокументували протиправну діяльність посадовця виправної колонії, яка знаходиться у Володимирській області рф, та в якій перебувають українські військовополонені. Досудовим розслідуванням встановлено, що приблизно з травня 2023 року в установі відбувались знущання з воїнів ЗСУ, захоплених у полон. Потерпілих били, катували електричним струмом та стравлювали на них сторожових собак, яких окупанти використовують для охорони режимного об'єкта. Скалічених українців залишали на тривалий час без їжі, води та медичної допомоги. Ще одним поширеним способом знущань з потерпілих було їх тримання без теплого одягу у промерзлих камерах без опалення або на відкритому повітрі при низьких температурах.