Легендарний "Руслан" знову в небі: літак Ан-124-100 помічено над Києвом

Легендарний "Руслан" знову в небі: літак Ан-124-100 помічено над Києвом Різне

У п’ятницю, 11 липня, український ваговоз Ан-124-100 “Руслан” із бортовим номером UR-82073 здійснив переліт із Києва до німецького Лейпцига. Це один із тих небагатьох літаків, що вдалося врятувати від російських обстрілів і вивести з України після початку повномасштабної війни.

Про це у Facebook повідомив інспектор з льотної придатності Державіаслужби України Федір Грищук.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/lehendarnyy-ruslan-znovu-v-nebi-litak-an-124-100-pomicheno-nad-kyevom/
© Сила Слова

За його словами, попереду у борту ще довгий шлях сертифікаційних випробувань, але у фахівців є надія – що цей “Руслан” колись знову полетить над Україною. Уже з новими двигунами, модернізованою авіонікою та розширеними можливостями.

Від початку вторгнення Росія фактично паралізувала українську цивільну авіацію – небо над країною закрито з 24 лютого 2022 року. Лише ліченим літакам вдалося вибратися: з “Борисполя” і Львова евакуювали кілька бортів, які опинилися в пастці на злітних смугах.

В авіапарку “Авіаліній Антонова” зараз залишився лише один Ан-124 на території України. Ще п’ять вдалося заздалегідь перевести за кордон.

Ан-225 “Мрія”, гордість українського авіапрому, була повністю знищена під час штурму Гостомеля. Втрачено також Ан-26 і Ан-74.

Постраждали бази у Святошині та на підприємстві “Антонов” у Гостомелі.

Сьогодні в Лейпцигу базується основна частина флоту – загалом у компанії сім літаків Ан-124, один Ан-22 “Антей”, один Ан-26 і один Ан-74Т. І хоча дорога назад в українське небо поки що закрита, повернення “Руслана” до ладу – це нагадування: незважаючи на руйнування, авіаційна міць України жива.

Нагадаємо, величезними Ан-124-100 окупанти вивозять з України своїх двохсотих. Борт із таким “вантажем” летить аж до Якутії.

Рейтинг статті