Китай втратив інтерес: ЗМІ дізналися про неприємний “сюрприз” для Путіна від Сі

Падіння інтересу Китаю до російської зброї може виявитися болючим для Росії.

Сучасні російські зразки озброєнь перестали бути цікавими до Пекінарозповів Financial Times джерело, близьке до російського Міноборони. За його словами, наразі російські військові більше зацікавлені у китайських системах. До падіння інтересу Пекіна до російського озброєння призвели власні технологічні здобутки Китаю, сказало джерело газети.

За його словами, Китай ще цікавлять деякі авіаційні технології, які використовуються в останньому поколінні російських винищувачів. Також Пекін зацікавлений в імпорті авіаційних двигунів, розроблених за часів СРСР, оскільки власне виробництво таких двигунів у країні не задовольняє попиту. “Але це останні контракти, і за кілька років інтерес Китаю впаде і тут”, – сказав співрозмовник FT.

“Зараз російські військові більше зацікавлені у передових китайських системах озброєння та військових технологіях”, – додало джерело видання.

Падіння інтересу Китаю до російської зброї може виявитися болючим для Росії. За даними Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI), 21% російського збройового експорту у 2023 році припадало на Китай. Ця країна була другим після Індії покупцем російських озброєнь.

У нових реаліях Китаю цікава інша співпраця з Росією. Директор Національної розвідки США Евріл Хейнс на початку травня говорилащо, за даними американських спецслужб, Пекін хотів би співпрацювати з Москвою у разі вторгнення на Тайвань.

Як пише FT, російська підтримка може дати китайській армії вирішальну перевагу у разі конфлікту зі США (а це здається майже неминучим у разі вторгнення Китаю на Тайвань). Найбільш критичним для Вашингтона буде передача Пекіну російських технологій системи раннього попередження протиракетної оборони. Про те, що Росія допомагає Китаю у створенні такої системи, Путін говорив ще 2019 року. Спільна російсько-китайська система могла б заздалегідь попередити Пекін про запущені американські балістичні ракети, вважає професор Інституту міжнародних досліджень Фрімена Споглі при Стенфордському університеті Оріана Скайлар Мастро.

Back to top button