Китай втратив інтерес: ЗМІ дізналися про неприємний “сюрприз” для Путіна від Сі

Китай втратив інтерес: ЗМІ дізналися про неприємний “сюрприз” для Путіна від Сі Різне

Падіння інтересу Китаю до російської зброї може виявитися болючим для Росії.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/kytay-vtratyv-interes-zmi-diznalysya-pro-nepryemnyy-syurpryz-dlya-putina-vid-si/
© Сила Слова

Сучасні російські зразки озброєнь перестали бути цікавими до Пекінарозповів Financial Times джерело, близьке до російського Міноборони. За його словами, наразі російські військові більше зацікавлені у китайських системах. До падіння інтересу Пекіна до російського озброєння призвели власні технологічні здобутки Китаю, сказало джерело газети.

За його словами, Китай ще цікавлять деякі авіаційні технології, які використовуються в останньому поколінні російських винищувачів. Також Пекін зацікавлений в імпорті авіаційних двигунів, розроблених за часів СРСР, оскільки власне виробництво таких двигунів у країні не задовольняє попиту. “Але це останні контракти, і за кілька років інтерес Китаю впаде і тут”, – сказав співрозмовник FT.

“Зараз російські військові більше зацікавлені у передових китайських системах озброєння та військових технологіях”, – додало джерело видання.

Падіння інтересу Китаю до російської зброї може виявитися болючим для Росії. За даними Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI), 21% російського збройового експорту у 2023 році припадало на Китай. Ця країна була другим після Індії покупцем російських озброєнь.

У нових реаліях Китаю цікава інша співпраця з Росією. Директор Національної розвідки США Евріл Хейнс на початку травня говорилащо, за даними американських спецслужб, Пекін хотів би співпрацювати з Москвою у разі вторгнення на Тайвань.

Як пише FT, російська підтримка може дати китайській армії вирішальну перевагу у разі конфлікту зі США (а це здається майже неминучим у разі вторгнення Китаю на Тайвань). Найбільш критичним для Вашингтона буде передача Пекіну російських технологій системи раннього попередження протиракетної оборони. Про те, що Росія допомагає Китаю у створенні такої системи, Путін говорив ще 2019 року. Спільна російсько-китайська система могла б заздалегідь попередити Пекін про запущені американські балістичні ракети, вважає професор Інституту міжнародних досліджень Фрімена Споглі при Стенфордському університеті Оріана Скайлар Мастро.

Рейтинг статті