Київ попередив Трампа, чим обернеться ранній старт переговорів з РФ – The Telegraph

Різне

Україна пояснила команді президента Дональда Трампа, що приступає до обов'язків президента США, що примус до переговорів з Росією до того, як ЗСУ зможуть перехопити ініціативу на полі бою, матиме катастрофічні наслідки.

І не лише для самої України, як і для репутації Вашингтона, пише британське видання. Телеграф.

За словами помічників президента Володимира Зеленського, якщо не змусити російського диктатора Володимира Путіна «відчути біль» перед потенційними переговорами, це надасть йому сміливості, послабить позиції України та завдасть удару по репутації та інтересам Заходу, йдеться у статті.

Офіційні особи попереджають, що поспіх зіграє на руку Кремлю.

«Суть у тому, що тут не можна ухвалювати простих швидких рішень. Ініціативу треба контролювати, її не можна віддавати Росії», – цитує видання радника глави Офісу президента України Михайла Подоляка.

Так, окупаційна армія має успіх на Донеччині, але кожен метр дається такою ціною, що мало схожий на наближення перемоги.

При цьому Україна добиває російські нафтові та військові об'єкти вздовж лінії фронту на відстані до 500 км і навіть далі. За словами Подоляка, ці удари значно впливають на російську вразливу економіку. І необхідно, щоб Україна отримала підтримку — це, за словами Подоляка, змусить Кремль розпочати переговори щодо необхідності, а не щодо власного вибору.

Подоляк наполягає на необхідності підтримувати такий тиск, щоб Україна могла розпочати переговори з позиції сили.

“Лише якщо Росія зазнає втрат, вона буде готова вести змістовні переговори”, – заявив Подоляк.

The Telegraph засумнівалися, що заклики України знайдуть підтримку у нової адміністрації США. Водночас українські чиновники сподіваються, що якщо Трампа не переконають надати необхідну підтримку, його вдасться умовити не відмовлятися від України повністю.

За словами Подоляка, команді Трампа вдалося частково пояснити, що війна Росії проти України спрямована “не так на захоплення української території, як на перерозподіл впливу”.

Незважаючи на стриманий оптимізм, українські чиновники готуються, що вести переговори доведеться з позиції, далекої від ідеальної, якщо Трамп залишиться непохитним і намагатиметься нав'язати швидкий світ, пише The Telegraph.

При цьому Путін не відмовився від своїх максималістських довоєнних вимог щодо ізоляції України від світу. Він має намір домагатися цього на будь-які можливі переговори із Заходом про припинення війни. У цьому його вимоги помітно виходять межі зони бойових дій.

Рейтинг статті