Росія розпочала наступ на Сумщину та Харківщину, про це повідомив головком Олександр Сирський. Військові експерти зазначають, що наразі обласним центрам — Харкову та Сумам — не загрожує серйозна небезпека, але ситуація залишається складною через те, що ворог нарощує сили для подальших наступальних дій.
Загрози для Сумщини та ХарківщиниВійськовий експерт Ігор Романенко зазначає, що Путін давно активізував свої сили на Курщині, Сумщині та частково Бєлгородщині.
«Противник значно просунувся на Курщині, і майже вся територія, що була під контролем українських сил оборони, тепер під контролем Росії. Вороже угруповання рухається на Сумщину, а наші війська тримають оборону. Росія прагне створити буферну зону, і просуватися далі на Сумщину, що створює загрози для Харківщини. Це підтверджується активними боями в районі Вовчанська», — пояснює Романенко.
Також він додав, що Путін намагається захопити Донеччину та Луганщину, активно просуваючись у напрямку Запоріжжя та намагаючись дістатися до кордонів Дніпропетровської області.
Казки про перемир’я та згортання допомогиЕксперт вважає, що підвищена інтенсивність бойових дій є частиною весняного етапу наступу Росії.
«Путін усіма силами затримує переговори про перемир’я та досягає своїх цілей військовими засобами. Це дозволяють йому робити наші колишні партнери. Американці вже не братимуть участі у “Рамштайні”, а хаб у Польщі, через який проходить постачання допомоги Україні, вже почав згортатися. Американці стверджують, що це плановий процес, але я побоююсь, що насправді вони хочуть скоротити допомогу Україні», — наголошує Ігор Романенко.
Він також зазначає, що тепер основну військову допомогу Україні надаватимуть Великобританія, Франція та Норвегія, але це може знизити логістичний потенціал.
Путін набирає головорізівЗа словами Романенка, перший етап наступу Росії вже реалізується, а другий може розпочатися в липні.
«До другого етапу ворог буде проводити призов строковиків та набирати контрактників для відправки на фронт. Щомісяця на війну вирушають 40-50 тисяч осіб, а також набираються найманці. Це свідчить про посилення ресурсів для наступальних дій», — додає експерт.
Ще не відомо, яке саме місто України може стати ціллю під час літнього наступу Росії.
Повторний наступ на КиївОлександр Сирський зазначає, що ворог може знову спробувати наступ на Київ восени, під прикриттям військових навчань у Білорусі, як це було у лютому 2022 року.
«Не можна виключати можливості такого розвитку подій. Якщо до осені у ворога буде відповідний потенціал, Путін може знову спробувати взяти Київ, хоча головною метою може бути лише загострення ситуації», — вважає Ігор Романенко.
Сподіватися на власні силиЕксперт додає, що подальші кроки Путіна залежатимуть від реакції міжнародних партнерів України, зокрема США та Європи. Якщо вони залишатимуться пасивними, терор і наступ продовжуватимуться.
«Ми повинні розраховувати тільки на власні сили. Нам необхідно прискорити мобілізацію, перевести економіку на військові рейки і зміцнити відповідальність громадян у питаннях захисту держави. Всі ці заходи потрібно проводити якнайшвидше», — резюмує військовий експерт.
Обстріли триватимутьУ Києві знову звучать сирени через загрозу ракетних ударів з Курщини. Ігор Романенко не виключає, що це пов’язано з активізацією наступальних дій Росії.
«Росіяни фактично контролюють Курщину, що дає їм можливість наносити повітряні удари по Сумщині та Харківщині, а також по інших прифронтових регіонах. Росіяни можуть атакувати й інші міста України, незважаючи на міжнародні норми і правила ведення війни», — підсумовує Романенко.