Чому поки одні господарі ледве збирають з сотки по 200 кг картоплі, в інших врожайність сягає аж 600? Невже вся причина в ґрунті? Безумовно, земля дуже важлива. Але все не може залежати виключно від неї. Збір майбутнього врожаю починається ще на етапі вибору сорту. Здивовані? А саме від цього багато в чому залежить родючість.
Серед ранніх сортів цікавими є Тімо та Ред Скарлет. Залежно від ґрунту, підживлення та догляду вони приносять 450-600 кг врожаю. Хорошими середньоранніми варіантами є Санте та Романо. Ці сорти стійкі до захворювань та дуже смачні. Санте та Романо ідеально підходять і для варки, і для смажіння. Серед пізніх сортів радимо купити Астерікс і Синьоока. Остання росте в будь-яких ґрунтах, хоча родючі та дреновані забезпечать кращий врожай.
Але, звісно ж, на цьому все не закінчується. Навіть найкращий сорт не буде щедро родити, якщо не подбати про город та рослини. А робити це треба ще з осені. Хоча з українськими досить теплими зимами, якщо не встигнули все восени, можна розпочинати підготовку навіть в січні. Землю треба удобрити. На кожен квадратний метр знадобиться відро перегною. А навесні необхідно додатково вносити комплексні добрива та деревний попіл.
Посадку також треба провести правильно. Багато хто вважає, що краще саджати щільніше, щоб раціональніше використати город. Насправді так картопля не отримуватиме достатньо поживних речовин, тому бульби будуть меншими, а врожай — біднішим. Варто залишати між рослинами відстань 30-40 см, між рядками — 60-70 см.
Звісно ж, картоплі важливо регулярно отримувати воду. Але без надмірності. Ґрунт має бути вологим, але не мокрим. Найбільше картопля “хоче пити” в період цвітіння. Тому слідкуйте, щоб земля не пересихала.
Підгортати кущики потрібно двічі за сезон. Перший раз — коли паростки виростуть на 15 см, другий — перед цвітінням. А ось підживлювати треба тричі за сезон: коли зійдуть, перед цвітінням та коли зав’яжуться бульби. Ідеально для цього підійде розчин коров’яку чи настій кропиви. А ось свіжий гній в цей період недоречний.
Для того, щоб зменшити кількість колорадських жуків без усілякої хімії, можна в рядках замість деяких бульб саджати чорнобривці та коріандр. Їхній запах відганяє шкідників. Але повністю від них він не позбавить. Тому регулярно збирайте жуків та відкладені яйця. В крайньому разі можна скористатися хімічними засобами.