Куди почали пропадати "радіолокаційно втрачені" дрони-камікадзе: у Генштабі все пояснили

Різне

При оголошенні повітряних тривог українці завдяки моніторинговим каналам стежать, куди вирушають дрони супротивника, де їх вдалося вразити. Останнім часом у зведеннях Повітряних сил відсоток збитих “шахедів” знизився. Натомість з'явилася інформація про “локаційно втрачені”.

Це пов'язано із запровадженням більш точних формулювань. Генеральний штаб ЗСУ.

Справа в тому, що у командуванні Повітряних сил почали використовувати у своїх зведеннях термін “локаційно втрачені”, пояснили в Генштабі. Він застосовується до ворожих БПЛА, які зникли з радарів, ймовірно, внаслідок активної протидії РЕБ, або з інших причин.

За даними Повітряних Сил, з серпня по жовтень 2024 року окупанти атакували Україну 4300 ударними БПЛА типу “Shahed” та безпілотниками інших типів, які імітували справжні “шахеди”. Силам оборони України вдалося збити 3063 такі дрони, що становить 71%. Ще 1052 безпілотники були “локаційно втрачені” (24%).

За вказаний період прямі влучення ворожих “шахедів” становили лише 5%. У Генштабі зазначили, що руйнування чи пошкодження можуть бути завдані внаслідок падіння збитих БПЛА.

За словами відомства, жовтень став рекордним із запуску ударних безпілотників. Цього місяця росіяни запустили 2072 БПЛА, а Силам оборони вдалося збити 1206 із них. Ще 766 дронів було “локаційно втрачено”.

У вересні Україні вдалося збити 1156 дронів із 1410 БПЛА, які запустила РФ. Ще 201 безпілотник було “локаційно втрачено”, наголосили в Генштабі.

У серпні Силам оборони вдалося збити 701 БПЛА із 818 дронів, які запустили окупанти. Ще 91 безпілотник було “локаційно втрачено”.

З травня по липень 2024 року росіяни запустили по Україні 1133 ударні дрони. Сили оборони збили 1055 із них, а ще 10 БПЛА були “локаційно втрачені”. З цього виходить, що відсоток прямих попадань ворожих “шахедів” за цей період становив 6%, підсумували у відомстві.

Рейтинг статті