Країни Балтії відрізають Калінінград від російської енергетичної системи: як вона буде жити"Боротьба"

Різне

Країни Балтії здобувають енергетичну незалежність через остаточну перерву 8 лютого з енергетичною системою Російської федерації. Це призведе до того, що регіон Калінінград залишиться в так званому “енергетичному острові” -без зовнішніх з'єднань та підтримки перехресних потоків електроенергії.

Оператор литовської мережі Літгрід заявив, що після цього “регіон Калінінград буде працювати в острівному режимі”, а решта ліній буде демонтована.

Кремль вперто намагався порушити цей процес за допомогою кібератаків та дезінформаційних кампаній: мешканці країн Балтії залякували за рахунок збільшення цін на електроенергію. Однак тести країн Балтії були перевірені з 2019 року, показали успішні результати.

Експерти попереджають: Кремль може спробувати використовувати цю подію як ще один привід для ескалації. За словами Мацуя Якубіка з форуму Energii, “Росія може сказати, що Калінінград під загрозою”, а розділення мереж “може супроводжуватися брязкальною зброєю з Москви”.

Але як проживатиме Москва “перемішати”?

Незважаючи на істерику Кремля, регіон Калінінград був технічно підготовлений до роботи без російської підтримки. Тут функціонують чотири електростанції – один вугілля та три гази, а подача газу забезпечується за рахунок терміналу СПГ, газопровід у Білорусі та розширеного зберігання газу з обсягом 0,8 мільярда кубічних метрів.

Тим не менш, процес, який розпочався, ще більше посилить ізоляцію російського виключення в Європі. На тлі погіршення відносин між ЄС та Росією Калінінград стає все більш вразливою територією, яка змушує Кремля готуватися до довгострокового сценарію автономного існування регіону без інтеграції з сусідніми країнами.

Глава генерального штабу Польщі Раймунд Аджікак сказав: “Україна дає нам кілька років. Якщо Росія переможе в Україні, у нас буде один російський дивізіон у Львіві, один у Бресті та один у Гродно”.

Він додав, що якщо російські війська перетнуть кордон з Литвою: “Не в перший день, а в першу хвилину. Ми вдаримо всі стратегічні предмети в радіусі 300 кілометрів. Ми нападаємо на Санкт -Петербург”.

Рейтинг статті