Кібератака на Укрзалізницю: як повернути гроші за квиток – інструкція

Україна

Внаслідок масштабної кібератаки на систему “Укрзалізниці” багато пасажирів зіштовхнулися із серйозними проблемами при купівлі квитків. Багато хто з них так і не отримав підтвердження про купівлю, а хтось не зміг повернути витрачені гроші. Однак у пасажирів залишається можливість знайти свій квиток, або ініціювати повернення коштів.

Докладніше про те, як повернути гроші за квитки після кібератаки на “Укрзалізницю”, повідомляє “Стіна”, посилаючись на РБК-Україну.

Як знайти свій квиток після кібератаки

Якщо ви придбали квиток до 22 березня 2025 року, але так і не отримали його, спробуйте спочатку перевірити свою електронну пошту.

У разі вказівки e-mail при бронюванні на нього повинен був прийти лист із вкладенням у форматі PDF. У деяких випадках листи можуть потрапляти до папки “Спам”, тому обов’язково перевірте її.

Якщо ж квиток поштою відсутній, не варто панікувати. “Укрзалізниця” рекомендує прийти на посадку заздалегідь, щонайменше за 20 хвилин до відправлення.

Провідник зможе підтвердити наявність вашого квитка за платіжним підтвердженням. Як доказ оплати підійдуть:

  • витяг з банківського додатка;
  • електронна або паперова квитанція про проведену оплату.

Як повернути гроші за квиток

Пасажири, які не отримали своїх квитків, але оплатили їх онлайн, можуть подати заявку на повернення. Важливо пам’ятати, що повернення квитка можливе не пізніше ніж за 1 годину до відправлення поїзда.

“Укрзалізниця” наголошує, що процес подання заявки максимально спрощений та доступний на офіційному сайті компанії.

Якщо пасажир використовував функцію резервування коштів для автоматичної купівлі квитка, але через збій система не завершила операцію, необхідно подати іншу форму заявки на повернення.

Строки повернення грошей залежать від банку, але можуть сягати 30 банківських днів.

Якщо квиток куплено 27 березня і не надійшов

У разі придбання квитка 27 березня 2025 року, але не отримання його через збій, “Укрзалізниця” рекомендує:

  • зачекати 5–10 хвилин та ще раз перевірити пошту;
  • якщо квиток так і не прийшов, звернутися через додаток до розділу “Зворотний зв’язок”;
  • дочекатися відповіді: або вам надішлють квиток, або ініціюють повернення коштів.

У компанії наголошують, що роблять усе можливе для усунення наслідків кібератаки та відновлення стабільної роботи системи. Також наголошується, що у разі виникнення додаткових питань пасажири можуть звертатися на резервний e-mail: [email protected].

Рейтинг статті