Глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас заявила на щорічній конференції оборонного агентства ЄС, що за підтримки союзників Україна зможе перемогти у війні проти країни-агресорки Росії. Про це пише Reuters.
За її словами, станом на сьогодні Україні вже виділили допомогу у розмірі 134 мільярди євро, з яких 50 мільярдів – на озброєння. Також країни Європейського Союзу підготують сумарно до кінця січня 75 тисяч українських військових
“Немає абсолютно жодних сумнівів, що ми можемо зробити більше, щоб допомогти Україні. З нашою допомогою вони можуть виграти війну”, – наголосила вона.
Каллас також розповіла, що в ЄС готують наступні рішення щодо допомоги Україні та протидії РФ. Зокрема мова йде про новий санкційний удар – 16-й пакет санкцій.
Крім цього в Євросоюзі хочуть розглянути більше використання заморожених активів Росії для виділення допомоги Україні. Таким чином країни-члени хочуть продемонструвати кремлівському диктатору Володимиру Путіну єдину мову, яку він розуміє – мову сили.
Наразі ЄС сильніший за Росію, в першу чергу, в економічному плані. Але загрози для членів союзу не зникли і тому Путіна потрібно зупинити не лише в Україні, але й перед бажанням напасти на інші європейські держави.
“Час не на боці Росії. Але він також не факт чи на нашому боці. Тому що ми ще не робимо достатньо. Ні в кого з нас не повинно бути сумнівів, що ми повинні витрачати більше, щоб запобігти війні. Ми також повинні підготуватися до війни”, – підсумувала Каллас.
Допомога ЄС Україні – останні новини
Нагадаємо, наприкінці 2024 року стало відомо, що Україна отримає нову макрофінансову допомогу Євросоюзу на 18,1 млрд євро в межах кредиту G7. Перший транш допомоги очікується в січні 2025 року.
Згодом, як писав Главред, прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що державний бюджет України отримав 3 млрд євро від Європейського Союзу у межах ініціативи “Великої сімки” ERA. Загалом ЄС надасть 18 млрд євро.
Раніше також повідомлялося, що до кінця січня Європейський Союз планує продовжити дію санкцій проти Росії, запроваджених у відповідь на агресію проти України. Цього разу Угорщина, яка раніше блокувала такі рішення, відмовилася від своєї позиції.