Гривня почала воскресати: українців попередили, що буде з курсом долара та євро

Україна

Гривня відновлює свої позиції, як довго

Долар в Україні у грудні та першій половині січня зростав до рекордних показників, проте потім узяв курс на розворот. Що викликало зміцнення нацвалюти, і чи надовго долар затримається на позначці нижче за 42 гривні.

Найвищого рівня долар досяг 13 січня, зупинившись на рівні 42,28 гривень, а зараз його вартість значно нижча від психологічної позначки 42 гривні: так, на 12 лютого офіційний курс гривні до долара встановлено на рівні 41,67 грн/долар.

Стрибки долара були зумовлені тим, що з осені в Україні збільшувався попит на валюту з боку населення. У Нацбанку пояснювали це відновленням економіки та пожвавленням імпорту, що й чинило додатковий тиск на валютний курс.

З другої половини січня курс долара, як і обсяг інтервенцій, почав знижуватись. Наприкінці місяця попит на валюту вщух, що дозволило регулятору заощадити міжнародні резерви.

Так, останній тиждень січня регулятору вдалося зменшити обсяг інтервенцій до $582 мільйонів, що стало найменшим обсягом із середини листопада. А в перший тиждень лютого, за даними ICU, незважаючи на збільшення активності торгів та дефіциту валюти, інтервенції НБУ зменшилися до 455 мільйонів доларів – найменшого тижневого обсягу з квітня минулого року.

За підсумками тижня офіційний курс гривні посилився до 41,47 грн/дол. – Найміцнішого рівня за два місяці.

Юрій Крохмаль, керівник служби продажу казначейських продуктів банку “Авангард”, чому з кінця січня на міжбанківському ринку спостерігається зміцнення гривні проти долара США.

“З одного боку, це пов'язано з сезонними факторами: традиційно в цей період попит на валюту знижується, тому що імпортери закінчують розрахунки за період передноворічних продажів і водночас до активної роботи повертаються аграрії після новорічних “канікул”. Крім того, заспокоюється попит на готівкову валюту”, – розповідає банкір.

Рейтинг статті