Кабмін розширив перелік професій для бронювання від мобілізації

Різне

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення розширити перелік сфер, працівники яких можуть бути заброньовані від мобілізації. Серед нових категорій – протезисти та техніки.Відповідну постанову затверджено урядом під номером №1362.

Цей крок спрямований на забезпечення безперервності роботи критично важливих сфер під час воєнного стану.

Згідно з постановою №1362, від мобілізації зможуть бути заброньовані військовозобов’язані, які працюють у сфері протезування та ортопедії.

До списку входять такі спеціалісти:

  • протезисти-ортезисти,
  • техніки-протезисти-ортезисти,
  • інженери-технологи-протезисти,
  • інженери-протезисти,
  • механіки протезно-ортопедичних виробів.

Умова для бронювання – виконання ними не менш як 50% норми робочого часу протягом останніх трьох місяців перед бронюванням.

Також постанова передбачає, що військовозобов’язаним працівникам критично важливих підприємств повинна бути нарахована щомісячна заробітна плата протягом строку, на який надано відстрочку від призову. Тобто зарплата повинна бути у всіх заброньованих від 20 тисяч гривень, окрім комунальних та державних установ.

Крім того, бізнес, що реалізує гуманітарні проєкти за кошти міжнародних партнерів, повинен відповідати новим критеріям, затвердженим Міністерством реінтеграції.

Нагадаємо, конгресвумен Вікторія Спартц в інтерв’ю CNN висловила свою думку щодо необхідних кроків для перемоги України у війні з РФ. Вона наголосила на потребі повної мобілізації країни, подібно до того, як це зробив СРСР під час Другої світової війни. Спартц підкреслила, що відповідальність не повинна лягати виключно на молодь, яка зараз гине на фронті.

Раніше народна депутатка від фракції «За майбутнє» Ірина Констанкевич заявила, що понад 100 тисяч військових пенсіонерів перебувають у тилу та можуть стати підкріпленням для Збройних сил України.

Ми писали, що заступниця міністра оборони з цифровізації Катерина Черногоренко відзначила, що наразі трапляються випадки, коли ТЦК не повідомляють людині про направлену повістку. Через це громадянин може навіть не знати, що лист із викликом до ТЦК очікує на пошті. Інколи повістка може бути відправлена на адресу, яка не відповідає тій, що була вказана під час оновлення даних. Черногоренко запропонувала, що рішенням такої проблеми міг би стати «трекінг повістки».

Рейтинг статті