Україна після початку російського вторгнення різко наростила виробництво зброї. Проте ми й надалі потребуємо допомоги США та Європи.
Наразі Захід забезпечує потреби ЗСУ приблизно на 70%, сказав президент України Володимир Зеленський на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском у Варшаві 15 січня.
“Десь близько 33-34% усієї зброї в Україні сьогодні – це вітчизняне виробництво. Зі 100% того, що нам потрібно на рік. І це серйозне зростання. Було менше 10%, зараз 33-34%. Близько 30% у Європі та десь близько 40% – у США”, – заявив він.
За словами Зеленського, для України важливо зберегти рівноправні відносини як із Європою, так і зі США.
“Танки, не важливо – радянські чи ні – у росіян, авіація, гелікоптери тощо, у них сьогодні більше, ніж у нас. Дрони – більше у нас… За рахунок вітчизняного виробництва та грошей, які дають нам партнери . Якщо зараз розморозяться всі ці активи російські, у нас буде більше грошей не тільки на відновлення, а й на внутрішній більший зріст”, – зазначив президент.
При цьому європейські партнери України можуть збільшити виробництво власної зброї вдвічі-втричі, але поки що цього не роблять.
У зв'язку з цим глава держави визнав стурбованість перспективою втратити одного з ключових іноземних постачальників військової допомоги.
“Ми не можемо дивитися на гарантії сьогоднішньої підтримки для України без одного з гравців, максимально рівноцінного, як ви бачите. Європа та Сполучені Штати Америки. І для нас дуже важливо – зберегти цей союз. І це також гарантії безпеки. І коли ми говоримо про майбутніх гарантіях безпеки, про що ми говоритимемо зі Сполученими Штатами Америки, ми говоритимемо і про це”, – наголосив Зеленський.
При цьому речник Палати представників США Майк Джонсон заявив, що не планує виносити на голосування питання щодо додаткової фінансової допомоги Україні. Йдеться про раніше анонсовану Байденом допомогу для України у розмірі 24 мільярдів доларів.