Іспанія підтримає Україну в підготовці військових та постачанні зброї

Різне

Україна та Іспанія уклали угоду про підготовку українських військових. Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що домовленість стала результатом продуктивної зустрічі з міністеркою оборони Іспанії Маргаритою Роблес, під час якої сторони обговорили ключові питання безпеки та зміцнення Сил оборони України.

Переговори визначили пріоритетні напрями співпраці, зокрема розвиток військово-промислової взаємодії, посилення систем ППО, а також постачання боєприпасів і бронетехніки. Іспанія також представила свої плани підтримки України у 2025 році.

За підсумками зустрічі підписано угоду, яка дозволить підвищити ефективність підготовки українських військових, що виведе двостороннє співробітництво на новий рівень. Крім того, Іспанія висловила інтерес до вивчення українського досвіду ведення сучасної війни.

Нагадаємо, 11 березня, в Саудівській Аравії відбулася зустріч делегацій України та США. Переговори проходили в Джидді й тривали вісім годин.

За підсумками переговорів стало відомо, що США відновлюють надання Україні військової допомоги та обмін розвідданими. Крім того, американська сторона запропонувала 30-денне припинення вогню між Україною та Росією. Україна підтримала ініціативу.

Президент України Володимир Зеленський заявивщо Україна погодилася на 30-денне припинення вогню, але Кремль затягує процес. Це свідчить про намір Росії уникати реальних кроків до миру.

Зараз Україна готується до складного процесу контролю, аби не допустити повторення сценарію, коли Росія використовує паузу для перегрупування сил та нових атак.

Зазначимо, США відновлюють постачання Україні модернізованих високоточних бомб GLSDB.

Рейтинг статті