Перший пацієнт у світі, який отримав генетично модифіковану нирку свині, помер майже через два місяці після операції. Про це пише ВВС.
У березні 2024 року лікарі з Массачусетської загальної лікарні в Бостоні провели операцію з пересадки генетично модифікованої нирки свині в тіло Ріка Слеймана, 62-річного американця, який страждав на термінальну стадію ниркового захворювання.
Представники лікарні в США заявили, що ця операція стала першою у світі в галузі ксенотрансплантації – передачі органів або тканин від одного виду до іншого, що розглядається як потенційне вирішення проблеми нестачі органів у всьому світі.
У неділю, 12 травня поточного року, було оголошено про смерть Ріка Слеймана. Як зазначають лікарі, це не пов'язано із проведеною трансплантацією.
Лікарі заявили, що вони не виявили жодних ознак того, що смерть була наслідком нещодавньої трансплантації. Вони додали, що містер Слейман завжди буде символом надії для багатьох пацієнтів, які пережили трансплантацію у всьому світі. Лікарі глибоко вдячні йому за його довіру та прагнення розвивати область ксенотрансплантації.
Крім ниркового захворювання, у Слеймана також було діагностовано діабет другого типу та гіпертонію. У 2018 році йому вже робили трансплантацію людської нирки, але за п'ять років вона перестала функціонувати належним чином.
Після операції трансплантації свинячої нирки 16 березня лікарі підтвердили, що йому більше не потрібен діаліз, оскільки новий орган функціонував добре.
Родичі покійного висловили подяку команді лікарів, яка дбала про нього. Вони заявили, що сумують через раптову втрату Ріка. Вони знаходять втіху в тому факті, що він став натхненням для багатьох людей.
Пересаджена нирка була отримана від генетично модифікованої свині, з якої видалено шкідливі гени та додано певні людські гени для підвищення сумісності з людським організмом. Вчені також вимкнули ендогенні ретровіруси свиней в організмі донора, щоб унеможливити ризик передачі їх людині
Раніше ми писали, що чоловік зміг прожити 39 років після пересадки серця.