Готуйтеся вже зараз, щоб потім не благати про допомогу: мешканців багатоповерхівок уже попередили

Україна

Підготовка до майбутнього опалювального сезону за умов сьогоднішніх реалій – це спільна турбота тепловиків та власників житла. Ще б пак, за оцінкою найбільшого приватного енергохолдингу ДТЕК, взимку українці можуть бути без світла та опалення від 7 до 20 годин на добу залежно від регіону України. Саме тому, українцям рекомендується подбати про утеплення будинків та забезпечення резервного живлення для систем опалення.

Так, експерти рекомендують об'єднати зусилля мешканців з ОСББ або керуючими компаніями та придбати зарядні станції, павербанки, 4G-модеми, туристичні плитки для забезпечення базових потреб, а також терміново провести енергоаудит будинків для виявлення слабких місць у будинку, що потребують утеплення.

І справді, наявність тепла в квартирах дуже часто залежить від роботи електричних циркуляційних помп, що забезпечують подачу теплоносія на верхні поверхи.

ОСББ або керуючі компанії повинні організувати забезпечення резервного живлення для циркуляційних насосів та провести заходи щодо утеплення.

За оцінками, повний комплекс заходів для п'ятиповерхової трипід'їзної хрущовки може коштувати від 180 до 200 тис. гривень, а для великого житлового комплексу – кілька мільйонів гривень. У середньому витрати на підготовку до зими можуть становити близько 2000 грн. на квартиру в 100-квартирному будинку.

Генератори та акумуляторні станції є важливими для забезпечення резервного живлення. Інверторні генератори потужністю 2-5 кВт коштують від 20 до 40 тисяч гривень, що в середньому становить 200-400 гривень на квартиру. Однак генератори мають бути розміщені на відстані не менше 11,5 метрів від будинку, що ускладнює їх використання у багатоповерхівках.

Акумуляторні станції можуть бути зручнішим рішенням для багатоповерхових будинків, оскільки їх можна залишити у підвалі під замком. Окремі керуючі компанії вже пропонують мешканцям встановлювати в лізинг батареї для забезпечення резервного живлення циркуляційних помп.

Заміна вікон у під'їздах та встановлення тамбурних дверей допоможуть зберегти до 18% тепла. Встановлення акумуляторів для насоса на один під'їзд п'ятиповерхового будинку коштуватиме приблизно 100 тисяч гривень.

Рейтинг статті