Наприкінці серпня Верховна Рада проголосувала за новий законопроєкт. Ним було спрощено процедуру отримання відстрочки для військовозобов'язаних, які утримують або доглядають хворих родичів або осіб з інвалідністю. Вони більше не повинні подавати документи про відсутність у родині інших працездатних родичів, пише “24 канал”.
Тим часом нове законодавства передбачає, що право на відстрочку втрачають 8 категорій:
Студенти та аспіранти заочної або вечірньої форми навчання, а також ті, хто здобуває другу чи третю вищу освіту.
Багатодітні чоловіки з заборгованістю по аліментах.
Особи, які доглядають чоловіка або дружину з інвалідністю III групи.
Батьки-одинаки, якщо мати не позбавлена батьківських прав, не є померлою або зниклою безвісти, та не відбуває покарання.
Чоловіки, які доглядають за особами з інвалідністю I та II групи, якщо немає інших працездатних членів сім’ї.
Особи, що працюють на підприємствах та організаціях Міністерства оборони.
Особи зі статусом “обмежено придатний”, через скасування цієї категорії.
Чоловіки, які за повторної військово-лікарської комісії були визнані здоровими (ті, що мають свідоцтва про I та II групи інвалідності, видані після 24 лютого 2022 року, повинні пройти медогляд повторно).
Водночас військовозобов'язані, у яких неповнорідний брат чи сестра загинули або зникли безвісти на війні, отримали відстрочку. Раніше вона надавалася лише, коли йшлося про повнорідних родичів.
Зміни в українському законодавстві передбачають, що вік, з якого можна мобілізувати, понижено з 27 до 25 років. Водночас мобілізація чоловіків молодшого віку теж можлива.