Київ схиляють до заморожування війни без визнаних кордонів: Financial Times про те, чи можливо це

Різне

У Європі все частіше звучить думка про заморожування війни із відкладеним на невизначений термін питанням кордонів між Україною та Росією.

Як пише в авторській статті для газети Financial Times Алек Рассел, керівник відділу іноземних новин, у Брюсселі бояться можливих дій Дональда Трампа і при цьому сподіваються, що наступного року за його посередництва вдасться досягти якщо не повного світу, то принаймні припинення вогню.

Рассел зазначає, що “дедалі більше у Києві, Вашингтоні та у всій Європі існує спільна думка щодо найбільш ймовірного результату: заморожений конфлікт із відкладенням питання кордонів на невизначений термін”.

Люди з оточення команди Трампа описували сценарій, схожий на “корейський варіант”, але без участі американських військ у охороні демілітаризованої зони. Оскільки розміщення миротворців ООН також неможливе через право вето Росії в Радбезі, Рассел вважає можливим розміщення європейських сил на розділовій смузі між росіянами та українцями.

Журналіст вважає такий сценарій цілком імовірним, оскільки багато європейських урядів розуміють, що Путін спробує напасти знову, якщо не буде реальних факторів стримування. І хоча “кошмарний сценарій”, за яким Трамп змушує Україну до поступок на умовах Путіна, ще залишається на столі, європейські лідери все ж таки налаштовані стримано оптимістично.

“Трамп хоче її (війну) вирішити, але не за будь-яку ціну. Це не може бути капітуляція України”, – каже високопоставлений європейський чиновник, згадуючи ганебну втечу американців з Афганістану.

Зокрема, існує думка, що Трамп може підписати реальні гарантії безпеки Україні, хоч і без обіцянки членства України в НАТО. Одна з ідей, що виникла в його оточенні, полягає в тому, щоб пообіцяти “повернутися до боротьби”, якщо Путін порушить умови нової угоди, як він порушив Мінські угоди.

Нещодавно глава МЗС РФ Сергій Лавров поставив Україні три умови для припинення війни: “реалії на землі”, відмова від членства в НАТО, повний розрив відносин із Заходом.

Спочатку формулюючи цілі війни проти України Пєсков заявив, що Москва напала на Київ, мовляв, через “невиконання Мінських угод іншими їхніми учасниками”.

Інститут вивчення війни вирахував, що Путін має нову мету у війні проти України.

У Росії заговорили про мету війни проти України як про “десатанізацію” цілої країни.

Зрештою Пєсков, мабуть, забувши про “демілітаризацію” та “денацифікацію”, заявив, що російське командування почало війну, щоб “забезпечити безпеку РФ”.

А губернатор Санкт-Петербурга Олександр Беглов заявив, що російський солдат гниє в окопах та гине за неправильні шкільні туалети в Україні.

Рейтинг статті