Дронів-перехоплювачів недостатньо – експерт із РЕБ назвав єдиний спосіб, як Україні відбити атаки РФ

Дронів-перехоплювачів недостатньо – експерт із РЕБ назвав єдиний спосіб, як Україні відбити атаки РФ Блоги

Виробник РЕБ Храпчинський розвіяв деякі міфи щодо нових засобів ППО, розроблених Україною.

Україна продовжує шукати найефективніші методи захисту від масованих атак російських безпілотників, включаючи “Шахеди”. Останнім часом у країні все частіше згадують про дрони-перехоплювачі, які нібито мають вирішити проблему масових нальотів ворожих БПЛА.

🔗 Джерело: https://bbcccnn.org/droniv-perehoplyuvachiv-nedostatno-ekspert-iz-reb-nazvav-edynyy-sposib-yak-ukraini-vidbyty-ataky-rf/
© Сила Слова

Застосування таких перехоплювачів може бути ефективним, але лише частково. Як розповів в ефірі “Українського радіо” виробник засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський, протидія БПЛА має будуватися на комплексному підході.

За його словами, ворог постійно змінює тактику застосування дронів: іноді запускає їх на вкрай малих висотах, а іноді піднімає більш ніж на 2 тисячі метрів. У таких умовах використання тільки “Гепардів” або великокаліберних кулеметів “Браунінг” вже недостатньо.

“Сьогодні ефективною може бути лише скоординована робота засобів радіоелектронної боротьби, малих зенітно-ракетних комплексів, дронів-перехоплювачів та класичних гармат. Також необхідно залучати авіацію – наприклад, F-16 або гелікоптери”, – наголосив Храпчинський.

Експерт зазначив, що російська армія почала запускати дрони на більшу висоту після того, як українські мобільні вогневі групи стали успішно перехоплювати їх на малих.

Щоб ускладнити роботу української ППО, росіяни посилили свої дрони новими антенами та розвивають технології штучного інтелекту. За словами Храпчинського, це дозволяє БПЛА використовувати візуальну навігацію – орієнтуватися за заздалегідь завантаженими знімками місцевості, обминаючи глушення GPS.

Також вони можуть використовувати мобільний зв’язок у дронах, що додатково ускладнює їхнє перехоплення.

Храпчинський додав, що при останній атаці росіяни застосували дрони “Герань-2”, які мають високу швидкість. У таких випадках ефективність дронів-перехоплювачів знижується, тому потрібно застосовувати малі зенітно-ракетні комплекси з компактними ракетами.

За його словами, Україні вкрай важливо налагодити виробництво не лише гучних дронів-перехоплювачів, а й власних малих зенітних ракет для перехоплення безпілотників.

Храпчинський уточнив, що вартість такої ракети може становити близько 10 тисяч доларів за одиницю, що робить їх відносно доступним рішенням у боротьбі з повітряною загрозою.

Рейтинг статті