Валютні курси, що встановлені Національним банком України на сьогодні, 24 червня, мають наступні показники: курс долара США зараз дорівнює 40,5184 гривень за 1 долар. Курс євро наразі складає 43,4276 гривень за 1 євро.
В обмінниках українських банків та спеціальних обмінних пунктах вартість валюти є значно вищою. Показники змінюються кожного дня і на сьогоднішній день вони є такими.
Курс валют в банках 24 червня 2024 року!
Завдяки періоду бюджетних платежів, який розпочався у. клієнтів, минулий тиждень пройшов досить позитивно для гривні. Вона змогла реабілітуватися в ціні. При цьому ажіотажу зі скуповування валюти не спостерігалос на всіх рівнях.
Якщо врахувати, що ще нещодавно курс долара на міжбанку впевнено прямував до 41 гривні, а безготівковий євро на торгах пробивав рівень в 44 гривні, підсумки минулого тижня можна взагалі назвати дуже гарними.
Курс валют в обмінках на 24 червня 2024 року!
Але час розрахунків компаній з державою добігає кінця, а попереду — кінець місяця, кварталу та першого півріччя 2024 року. А такі звітні дати є завжди небезпечним періодом для нацвалюти. Це пов’язано з двома основними чинниками:
Бюджет масово починає закривати свої борги перед компаніями. Це призводить до появи у них досить великих обсягів гривні. І є велика ймовірність того, що компанії, які отримали ці гривневі кошти, не закриватимуть свої імпортні контракти. Це різко збільшить попит на валюту під кінець червня та призведе до зростання статистики торгів. Внаслідок цього курс гривні стане ще залежнішим від своєчасних виходів НБУ з інтервенціями для закриття дефіциту валюти на ринку.
Нацбанку, як головному продавцю долара на міжбанку, потрібно «добре виглядати» за розмірами ЗВР на звітну дату завершення кварталу та півріччя. Тим паче, що регулятор останнім часомдосить активно розпродував валюту. Навіть з огляду на очікувані надходження від МВФ і західних країн-партнерів, резерви Нацбанку на 1 липня навряд чи покажуть серйозне зростання. Це завжди дуже важливий показник для оцінки будь-якої країни. І Україна в даному випадку — не виняток, навіть із поправкою на війну.