Дохазяйнувались: В Україні практично немає своєї картоплі – доводиться завозити з-за кордону

Різне

В Україні практично відсутнє промислове виробництво картоплі. Тому торговельні мережі купують її за кордоном. За інформацією “Главкому”, 90% української картоплі вирощується приватно – у присадибних господарствах. І лише 10% – промислово, передають Патріоти України.

“До того ж, немає професійних сховищ. Тому дешевше картоплю привезти з-за кордону”, – йдеться у матеріалі.

Де Україна купує картоплю

За словами директора Інституту картоплярства Миколи Фурдиги, чорнозем не є найкращим ґрунтом для картоплі. “Ось пройшов дощ, а потім довго немає вологи – і все. Картопля виходять як у броні, не росте. Так що краще піщані ґрунти”, – каже він.

У зв'язку з цим Україна закуповує картоплю у країнах саме з таким типом ґрунту. Йдеться про:

  • Азербайджан;
  • Єгипет;
  • Алжир;
  • Ізраїль.

В Україні скорочується виробництво яєць

У 2021 році в Україні значно скоротилося виробництво курячих яєць. Одна з головних причин цього – підвищення цін на енергоносії.

Це поставило багатьох виробників на межу збитковості, а деяких взагалі змусило закрити виробництво. Паралельно з цим відбулося істотне подорожчання цього продукту.

За рік яйця здорожчали з 22,19 грн до 30,30 грн за десяток. І це не межа. За оцінками експертів, вже незабаром вони коштуватимуть по 40 грн за десяток.

Хліб будуть пекти з третьосортного борошна

Також в Україні очікується здорожчання хліба на 20%. Однією з головних причин цього є підвищення ціни на газ – через це пекарні опинилися на межі виживання.

При цьому самі пекарі попереджають: для того, щоб залишитися на плаву, їм доведеться використати менш якісне борошно. А це, відповідно, призведе до зниження якості самого хліба.

“Борошно буде із заниженими хлібопекарськими якостями. Тобто, хліб може виходити не такий пухкий, не такий ароматний, не такий смачний”, – розповів президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дудченко.

Утім, цьому є й інша причина. Це – нестача зерна для виробництва якісного борошна, що стала результатом масового продажу української пшениці за кордон.

Рейтинг статті