Війна в Україні може закінчитися в останні місяці 2025 року. Однак “ризики залишаються винятково високими”. Про це йдеться у звіті Міжнародного валютного фонду.
МВФ також погіршив прогноз зростання економіки України на 2025 рік на 0,5% і на 2026 рік на 0,8%. Очікується, що ВВП України зростатиме на 2-3%, однак ситуація ускладнюється через скорочення експорту сталі та збільшення імпорту вугілля через закриття шахти в Покровську внаслідок воєнних дій, а також збільшення імпорту газу через масштабні атаки на газову інфраструктуру.
“Тривалі військові дії, включно з нещодавніми великомасштабними атаками на газову інфраструктуру та закриттям найважливішої вугільної шахти, чинять негативний вплив на зростання економіки у 2025 році”, – йдеться в звіті МВФ.
Водночас прогрес у питанні припинення війни може поліпшити ситуацію в економіці України. Проте у фонді зазначили, що “переговори про припинення війни перебувають на дуже ранній стадії, і можливі зміни в міжнародній фінансовій підтримці та підтримці безпеки України”.
Заява глави МВФ
Глава МВФ Крісталіна Георгієва зазначила, що війна Росії в Україні продовжує завдавати руйнівної соціальної та економічної шкоди.
“Незважаючи на це, макроекономічна стабільність зберігається завдяки вмілому формуванню політики, а також значній зовнішній підтримці. Економіка залишається стійкою, але очікується, що нещодавнє сповільнення зростання збережеться і в 2025 році у зв’язку з потребами в енергоресурсах і напруженим ринком праці”, – заявила вона.
За її словами, програма, як і раніше, повністю фінансується. Сукупний обсяг зовнішнього фінансування складає 148,8 млрд доларів у базовому сценарії та 162,9 млрд доларів у негативному сценарії протягом чотирирічного періоду, включаючи використання близько 50 млрд доларів США в рамках ініціативи G7 з надання Україні кредитів для прискорення отримання надзвичайних доходів (ERA).
Завершення війни в Україні – новини за темою
Нагадаємо, державний секретар США Марко Рубіо розповів про два плани щодо завершення війни Росії проти України. “План А” передбачає припинення вогню, що дозволить перейти до “плану Б” — переговорів за допомогою дипломатії для досягнення довготривалого миру.
Також президент США Дональд Трамп та глава Кремля Володимир Путін вважають, що рух до миру в Україні має розпочатися з припинення ударів по енергетиці та інфраструктурі.
Крім того, умовою для початку мирного процесу має стати встановлення морського перемир’я в Чорному морі. У майбутньому це має призвести до повного та сталого перемир’я. Проте Росія своїми атаками по Україніфактично відкидає енергетичне перемир’я.