Путін вкотре пригрозив Україні новим ударом балістичною ракетою, яку він називає “Горішником”.
Ситуацію з можливими пусками та реальність загрози для ТСН.ua прокоментував колишній речник Генштабу ЗСУ, військовий експерт Владислав Селезньов.
“Беремо лист і олівець і починаємо рахувати. Бойова частина того ж “Горішника” за різними оцінками від 1 до 2 тисяч кг. На фінальному етапі польоту та ракета розподіляється на 6 субчастин. Тобто фактично від 150 до 320 кг. реальна вага кожної з окремих бойових частин. Це чимало, але це менше, ніж у “Іскандера” чи “Кинджала”, – каже експерт.
За його словами, одночасне застосування шести бойових голівок по одній меті призведе до серйозних руйнувань.
“Але вірити в ту марення, яку поширив Путін, мовляв, сила удару дорівнюватиме силі удару ядерної бомби — це марення. Потужність ядерної боєголовки вимірюється в кілотоннах та мегатоннах. Звісно, будуть проблеми, але говорити про катастрофу у цьому контексті точно не варто”, – зазначає Селезньов.
До цього він додає: “Друге. Чи маємо можливість збивати ту ракету? На середніх дистанціях, коли вона вже вилетіла і летить до мети — її можуть збивати тільки комплекси THAAD. Їх у нас немає, але наскільки відомо з відкритих джерел, українські дипломати починають порушувати це питання”.
На думку експерта, на фінальній ділянці підльоту до мети можуть працювати по таких ракетах комплекси Patriot, NASAMS, SAMP/T.
“Здатні ефективно знищувати”, – уточнює Селезньов.
На питання про ймовірність застосування путінської армією такої ракети, Селезньов каже наступне: “Полігон Капустін Яр до завтра закритий. Є чимало прихильників “теорії змов”, мовляв, цієї ночі має відбутися та ж ракетна атака з використанням балістики середньої дальності.” краще сказати РС-26 “Рубіж”.
При цьому Селезньов додає, що у разі застосування такої ракети Росією, світова спільнота, швидше за все, вкотре висловить своє “глибоке занепокоєння”.
“Вперше в історії людства РФ використала у бойовому режимі балістику середнього радіусу дії. Усі інститути безпеки виявляють свою повну імпотентність. Фактично немає реакції світової спільноти на те, що ворог вдався до такої провокації”, – резюмує Селезньов.