Часник і цибуля проростають на грядках найпершими, тому вже в травні їм потрібна допомога. Вони активно використовують азот, і при його нестачі відразу ж починає страждати перо. Пояснюємо, чим і як підживлювати цибулю і часник, щоб отримати багатий урожай, інформує Ukr.Media.

Як підживити часник — чим полити, щоб не жовтів

У травні озимий часник уже наростив зелень, і йому потрібна допомога, щоб розвиватися далі. Насамперед він потребує азоту: без цього важливого елемента перо буде жовтіти, а головка зупиниться в розвитку.

Можна внести сечовину або кальцієву селітру: спершу землю потрібно полити звичайною водою, почекати пів години, а потім уже поливати підживленням, пояснили агрономи.

У травні достатньо одного підживлення, якщо не буде сильних дощів: волога вимиває азот. Якщо опадів буде багато, то процедуру доведеться повторити.

Замість сечовини можна використовувати розчин нашатирного спирту, але варто бути уважним під час розведення. Пропорція для розведення — 3 столові ложки на 10 літрів води. Краще зробити менш концентрований розчин, ніж переборщити.

Цибуля жовтіє — чим полити

Головною причиною пожовклого пера в травні у цибулі також є нестача азоту. Необхідні добрива потрібно було вносити на грядку при посадці. Якщо цього не зробили, то в травні потрібно внести додатковий азот. Також варто використовувати сечовину або розчин нашатирю.

Перо може жовтіти у цибулі та часнику ще й через спеку і неправильний полив. Не потрібно заливати грядки, особливо навесні, ґрунт має бути помірно вологим. Краще закрити природну вологу, розпушивши грядки.

Якщо всі необхідні добрива було внесено під час посадки, то для підживлення цибулі в травні можна використовувати і настій збродженої трави з додаванням деревної золи в розведенні 1 до 10.

Ще одна поширена причина пожовтіння пера на цибулі — це шкідник. Цибулева муха харчується підземною частиною рослини, що відразу ж позначається на пері. Для того, щоб переконатися в появі шкідника, досить дістати із землі одну з цибулин з підсохлим або пожовклим пером. За її станом, за невеликими ходами в цибулині відразу буде зрозуміло, що орудує шкідник.

Найчастіше з нею стикаються ті, хто садить цибулю в другій декаді травня — більш ранні посадки шкідник зазвичай не б’є. Личинки швидко орудують, при цьому їх легко знищити за допомогою аміачної води: склянку розвести на 10 літрів води і рясно пролити грядку після основного поливу, пояснили фахівці.

Така обробка дасть змогу не тільки позбутися шкідника, а й стане додатковим джерелом азоту для цибулі, і рослина зможе швидше відновитися.

Як доглядати за грядками часнику та цибулі

Протягом сезону і цибуля, і часник вимагатимуть уваги до себе. У червні варто зробити ще два підживлення з різницею приблизно у 2-3 тижні. Для них можна використовувати настій курячого посліду в розведенні 1 до 25, настій коров’ячого гною 1 до 10 або настій збродженої трави 1 до 10 з додаванням склянки золи. У липні підживлення вже не будуть потрібні.

Обов’язково протягом сезону потрібно прополювати і розпушувати грядки. Цибулинні не люблять важкий, кам’яний ґрунт. Важливо стежити і за стрілками: якщо з’являються, то своєчасно їх прибирати, зазначили агрономи.

І цибуля, і часник люблять прохолоду і погано переносять спеку, тому варто уважно стежити за поливом. Досить вносити вологу один раз на тиждень, але рясно. На грядці має трохи стояти вода — тільки тоді варто припиняти лити воду з лійки.

Наступного дня після поливу потрібно злегка розпушити землю, особливо в міжрядді. Такий агроприйом називають сухим поливом. У цьому разі волога збережеться протягом тижня, а в ґрунті не з’являтимуться тріщини.