Думаю ні для кого не секрет, що як тільки у тюльпанів побуріє і засохне листя – це сигнал: настав час викопувати цибулини. І ось тут багато садівників починає замислюватися: а що робити далі? Викопувати цибулини чи залишити їх у землі до наступної весни? Питання не таке просте, як здається, і залежить від багатьох факторів: вашого регіону, сорту тюльпанів і навіть особистих планів на наступний рік.
Особисто я, наприклад, дотримуюся думки, що викопувати цибулини треба. По-перше, це дозволяє ретельно оглянути їх на предмет хвороб та шкідників.
По-друге, викопуючи та просушуючи цибулини, ми даємо їм можливість “відпочити” і набратися сил перед наступним цвітінням.
По-третє, на місці, що звільнилося, можна посадити щось інше, щоб сад не пустував до весни.
По-четверте, врахуйте, якщо тюльпани не викопувати щороку з часом цибулини дрібнішають і цвітіння стає менш рясним або зовсім припиняється.
Загалом вирішуйте самі, як вам зручніше. Головне – не бійтеся експериментувати та спостерігати за своїми квітами. Адже тільки так можна дізнатись, що для них краще. І пам’ятайте, що головне в садівництві – це любов до своїх рослин і бажання зробити їхнє життя кращим!
Сьогодні ми поговоримо про обов’язковий догляд за тюльпанами після того, як вони сформували нові цибулини дітки, щоб у наступному році ваші тюльпани знову радували око яскравим цвітінням.
Обов’язковий догляд за тюльпанами.
По-перше, не поспішайте з викопуванням. Дочекайтеся повного пожовтіння та засихання листя. Це важливо тому, що в цей період цибулини продовжують накопичувати поживні речовини, необхідні для майбутнього цвітіння. Якщо ви викопаєте їх зарано, цибулини можуть бути недостатньо зрілими і не зацвітуть на повну силу.
По-друге, акуратно викопуйте цибулини вилами або лопатою, намагаючись не пошкодити їх. Викопані цибулини потрібно просушити в тінистому місці, що добре провітрюється протягом 2-3 тижнів. Потім очистіть їх від землі та старих лусочок, відбракуйте пошкоджені та хворі.
По-третє, відсортуйте цибулини за розміром. Здорові цибулини можна обробити слабким розчином марганцівки для профілактики грибкових захворювань.
Далі, зберігайте цибулини в сухому, прохолодному та добре вентильованому місці до осінньої посадки. Ідеально підійде картонна коробка. Важливо, щоб цибулини не пересихали та не загнивали під час зберігання. Не забудьте підписати коробочки із сортами, щоб навесні не було сюрпризів!
Якщо ви не викопуєте тюльпани, підживіть їх після цвітіння. Використовуйте комплексні добрива для цибулинних. Це допоможе цибулинам накопичити поживні речовини для майбутнього цвітіння.
Джерело: https://zhyttia.com.ua/chy-potribno-vykopuvaty-tyulpany-yak-i-koly-tse-krasche-zrobyty