Ви сто разів дотримувалися рецепта, переглянули все відео, але котлети все одно виходять як підошва? Все тому, що навіть перевірені методи старіють.
Бабусині поради гарні , але вони замовчують деталі, які рятують м’ясо від пересихання. Ви здивуєтеся, наскільки просто.
Перша помилка – фарш. Ви перекручує м’ясо в пюре, вбиваючи текстуру. Спробуйте посікти його ножем: шматочки повинні бути дрібними, але відчутними. Так котлета збереже сік усередині, а не вичавить його на сковороду.
Друга помилка – цибуля. Її труть на тертці або подрібнюють у блендері, а треба різати якомога дрібніше. Сік цибулі роз’їдає м’ясні волокна, роблячи їх твердими.
Секрет соковитості – лід. Так, звичайні кубики. Додайте 2-3 штуки у фарш при замісі. Вони розтануть під час приготування, створять пар всередині котлети, і середина залишиться вологою.
Ще один трюк – сода. Дрібка на 500 г фаршу розпушить структуру, не давши м’яску стиснутися в щільну грудку.
Не бійтеся експериментувати із жиром. Якщо використовуєте курку або індичку, додайте свинячий шпик – він розчиниться при смаженні, просочивши волокна.
Смажити треба правильно. Розігрійте сковороду до максимуму, обсмажте котлети по хвилині з кожного боку до скоринки, потім зменште вогонь до мінімуму, накрийте кришкою і доведіть до готовності. Так сік залишиться усередині. Перевертайте лише один раз – кожен рух лопаткою випускає вологу.
І останнє: ніколи не давіть на котлети під час смаження. Видавлюючи жир, ви перетворюєте їх на сухарі. Тепер ви знаєте, що робити. Готуйте – і нехай сусіди заздрять аромату.