Часникові хитрощі наших дідів: саджаю по мерзлій землі в листопаді, і кожна головка – як кулак городника

Різне

Цікавий факт – досвідчені городники часто висаджують часник у вже промерзлу землю в листопаді. Цей метод має чудову народну назву – посів “по-черепці”. І знаєте, в цьому є своя мудрість!
Городники назвали секрети посадки часнику в листопаді

Такий пізній посів має декілька практичних переваг. Не потрібно турбуватися про зберігання часнику до весни, коли він може пересохнути чи зіпсуватися. До того ж, навесні не доведеться витрачатися на новий посадковий матеріал. А найприємніше те, що навіть з дрібних зубчиків можна виростити чудовий великий урожай здорового часнику.

Щоб отримати найкращий результат, варто підготувати грядку заздалегідь. Спочатку прибираємо всі бур’яни, потім збагачуємо ґрунт перегноєм – приблизно півведра на квадратний метр. А під час перекопування додаємо трохи фосфорних та калійних добрив. І ваш часник буде вам вдячний!

Часник можна висаджувати бульбочками діаметром не менше 4 міліметрів, зубчиками діаметром не менше сантиметра та однозубковими цибулинами діаметром 2,5 сантиметра й більше.

Найкраще використовувати зубчики та яблучка, оскільки бульбочки мають високий відсоток непроростання. Лунки для посадки часнику в мерзлу землю доведеться робити ломиком; достатньою буде глибина в 6-7 сантиметрів, щоб посадковий матеріал безпечно перезимував. Відстань між лунками має бути від 6 до 15 сантиметрів. Після висадки лунки засипаємо грунтосумішшю, що складається з однієї частини компосту, річкового піску та садової землі.

Городники назвали секрети посадки часнику в листопаді
Городники назвали секрети посадки часнику в листопаді

Суміш треба приготувати заздалегідь і зберігати в теплому місці, щоб вона була сухою, не злипалася й не замерзала. Посадку часнику варто проводити при денній температурі близько 2-3 градусів, не тепліше, інакше зубчик почне проростати й може загинути.

У середній кліматичній смузі така температура спостерігається в середині або наприкінці листопада. Після висадки часнику в мерзлу землю обов’язково присипте грядку торфом, сухим перегноєм або сухим ґрунтом, щоб створити мульчу на випадок малої кількості снігу взимку.

Навесні часник оживе й почне рости, що дозволить зібрати дуже ранній урожай!

Рейтинг статті